Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Filtruj

Kategorie

Percepcja wzrokowa
Pomoce terapeutyczne do rozwoju percepcji wzrokowej dziecka Rozwój percepcji wzrokowej u dziecka jest niezwykle ważny. To zdolność zarówno do rozpoznawania, jak i różnicowania bodźców wzrokowych, a ...

Pomoce terapeutyczne do rozwoju percepcji wzrokowej dziecka

Rozwój percepcji wzrokowej u dziecka jest niezwykle ważny. To zdolność zarówno do rozpoznawania, jak i różnicowania bodźców wzrokowych, a następnie interpretowania ich w odniesieniu do dotychczasowych doświadczeń. Spostrzeganie na początku ma charakter całościowy, a dopiero z biegiem lat staje się bardziej precyzyjne. Stopniowo dziecko zaczyna dostrzegać nie tylko ogólny kształt, podstawowe barwy oraz wielkość, ale także wszelkie inne elementy składające się na dany przedmiot. Wrażenie wzrokowe powstaje na siatkówce, jednak jego rozpoznanie dokonywane jest w mózgu. Dzięki osiągnięciu odpowiedniego poziomu percepcji wzrokowej dziecko może nauczyć się pisania, czytania, wykonywania zadań matematycznych, a także wielu innych umiejętności.

Dzieci, u których wystąpiły objawy świadczącej o obniżonej koordynacji wzrokowo-ruchowej, mogą zmagać się z problemami dotyczącymi rysowania, prawidłowego trzymania na przykład piłki, skakania, utrzymywania równowagi czy posługiwania się przedmiotami codziennego użytku.

Aby wspomóc rozwój spostrzegania wzrokowego, nasz sklep internetowy ma do zaoferowania bogaty i zróżnicowany asortyment obejmujący różnego rodzaju pomoce terapeutyczne i edukacyjne dostępne w konkurencyjnych cenach. Nasza oferta jest nieustannie poszerzana o nowe, ciekawe pozycje. Oferujemy między innymi plansze oraz klocki zaprojektowane w dwóch najbardziej kontrastowych kolorach - białym oraz czarnym, z nadrukami w postaci prostych wzorów geometrycznych. Zostały one stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, które potrzebują bardzo silnych bodźców, wyrazistych barw.

Inną propozycją są książeczki, kostki oraz piłeczki sensoryczne, które doskonale sprawdzą się u maluchów już od pierwszych dni życia. Bardzo ważna jest również percepcja wzrokowa u przedszkolaka, dlatego nasz asortyment obfituje także w artykuły przeznaczone dla starszych dzieci. Proponujemy wyroby uznanych na rynku marek, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz zapewniają dzieciom bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z naszych propozycji.

Więcej
na stronę
Pokazuje 193 - 199 z 199 elementów