Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Magiczna ściana wersja 2.0

821105

O dostępność zapytaj BOK: 0 801 577 544

14 999,90 zł

Zobacz prezentację produktu:

Prezentacja

Film 1

Film 2

Film 3

Więcej informacji

Magiczna ściana to jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna tablica multimedialna. Magiczną Ścianę można obsługiwać za pomocą pisaka interaktywnego, który umożliwia rysowanie, sterowanie grami i obsługę dowolnych aplikacji. Przy jego pomocy można obsługiwać przeglądarkę internetową, odtwarzać materiały audio lub wideo, korzystać z autorskiego programu graficznego czy kursów językowych.
 

Urządzenie składa się z:

- projektora
- przenośnej konstrukcji
- ekranu
- komputera
- nagłośnienia.

Magiczna Ściana stanowi również system interaktywnej rozrywki grupowej, łączący aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością. Aplikacje można obsługiwać za pomocą piłek, rzucając je w wyświetlane na ekranie symbole i animacje.

Magiczna Ściana zawiera szeroki pakiet interaktywnych aplikacji i gier dostosowany do graczy w różnym wieku.
W skład oprogramowania Magicznej Ściany wchodzą: aplikacje edukacyjne, aplikacja do nauki programowania PixBlocks.com, quizy tematyczne, gry logiczne i zręcznościowe. Aplikacje są zaprogramowane tak aby:

● przeprowadzić rozgrywkę wieloosobową na zasadzie kooperacji (w tym samym czasie może grać nawet do 10-15 osób)
● rywalizować w cztero- lub pięcioosobowej grupie, gdzie system osobno nalicza punkty dla każdego z graczy
● rozegrać pojedynek
● grać samodzielnie


Magiczna Ściana to stabilna, mobilna konstrukcja zaopatrzona w kółka, którą z łatwością można przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Obsługa platformy Magicznej Ściany (Knoocker Inside) jest intuicyjna, a całe urządzenie bezpieczne w użytkowaniu i odporne na czynniki zewnętrzne. System jest niezwykle prosty w obsłudze - do jego uruchomienia wystarczy naciśnięcie jednego przycisku i podstawowa znajomość systemu Windows.

Najważniejsze cechy Magicznej Ściany:
● interaktywna rozrywka dla dzieci i dorosłych,
● nauka poprzez ruch i zabawę,
● rozwija kreatywność,
● pokazuje, że nauka nie musi być nudna,
● unikalny sposób gry - animacje kontroluje się za pomocą piłki,
● idealne rozwiązanie dla placówek edukacyjnych czy też sal zabaw, centrów rekreacji i sportu,
● gra grupowa rozwija w dzieciach umiejętności społeczne,
● dopasowana do różnego wieku graczy,
● urozmaici zajęcia edukacyjne łącząc naukę z zabawą,
● dobrze wpływa na rozwój koordynacji ruchowej i koncentrację,
● jest to mobilne centrum multimedialne (pozwala na oglądanie bajek, filmów, zorganizowanie karaoke).

Zastosowania:

Centrum multimedialne
Magiczna ściana to ponadwymiarowy ekran projekcyjny wyświetlający jasny obraz o przekątnej 84 cale (ponad 2 metry).
Z pomocą pisaka interaktywnego lub dołączonej klawiatury bezprzewodowej z touchpadem można odtwarzać filmy, prezentacje i zdjęcia lub korzystać z programów edukacyjnych. Dołączony do Magicznej Ściany zestaw gier i aplikacji można dowolnie rozszerzać. Dane można przesyłać za pomocą pendrive’a podłączonego do zewnętrznego portu USB, a modem Wi-Fi umożliwia połączenie się z siecią i korzystanie z internetu.

Nauka i edukacja
Dzięki zestawowi aplikacji, quizów i gier edukacyjnych Magiczna Ściana stanowi znakomite narzędzie edukacyjne. Pisak interaktywny sprawia, że Magiczna ściana zamienia się w tablicę interaktywną, dzięki czemu można na niej rysować i obsługiwać dowolne aplikacje.


Nauka programowania
W pakiecie z Magiczną Ścianą dostarczone jest oprogramowanie PixBlocks.com które zawiera olbrzymi zestaw lekcji do nauki programowania. Każda lekcja zawiera przykłady, zadania i prace twórcze. Aplikacja PixBlocks.com stopniuje wiedzę i dostosowana jest do każdego poziomu edukacji. PixBlocks.com jest zgodne z nową podstawą programową przez to, że łączy programowanie wizualne i tekstowe. Kolejne kursy odpowiadają kolejnym stopniom edukacji szkolnej.


Rozrywka i sport
Magiczna Ściana to wspaniała rozrywka. Rzucając piłkami w interaktywny ekran dzieci ruszają się i ćwiczą koordynację oraz celność. Dzięki pakietowi gier z różnych dziedzin, dzieci bawią się będąc aktywni ruchowo. Gry treningowe pozwalają na rozwijanie refleksu i celności oraz wprowadza element zdrowej rywalizacji. Aplikacje logiczne ćwiczą w dzieciach zdolność planowania i przewidywania.

Muzyka i karaoke
Magiczna Ściana wyposażona jest w dwa szerokopasmowe głośniki dużej mocy, które z łatwością nagłośnią każdą uroczystość i wspomogą zajęcia muzyczne. Do Magicznej Ściany można z łatwością podłączyć zestaw mikrofonów bezprzewodowych, co pozwala na organizację niezapomnianego karaoke.

Specyfikacja techniczna:
W skład urządzenia Magiczna Ściana wchodzą:
● Mobilny, składany ekran gry
● Wysokiej klasy jasny projektor ultrakrótkoogniskowy Epson EB 680 o jasności 3500 AL
● Wysięgnik projektora
● Wbudowane nagłośnienie dużej mocy
● Wbudowany komputer (z łącznością Wi-Fi i systemem Windows)
● Zestaw precyzyjnych czujników lokalizujących uderzenia piłek jak i położenie pisaka interaktywnego
● Klawiatura bezprzewodowa wraz z touchpadem Logitech Touch
● Zestaw pomarańczowych piłek wraz z pojemnikiem
● (NOWOŚĆ) Pisak interaktywny wraz z uchwytem
● (NOWOŚĆ) Zewnętrzny port USB umożliwiający podłączanie urządzeń typu pendrive

W skład dostarczanego oprogramowania wchodzą
● Oprogramowanie do nauki programowania "PixBlocks.com"
● Zestaw 4 gier logicznych
● Zestaw 20 quizów edukacyjnych
● Zestaw 17 gier zręcznościowych
● Zestaw 5 sportowych
● Zestaw wbudowanego oprogramowania w platformie Windows (przeglądarka internetowa, odtwarzacze audio i wideo, manager plików itp)


Dodatkowo, istnieje możliwość dokupienia:

● Oprogramowanie edukacyjne "Akademia Bambika" zawierającego 82 zadania w 7 sekcjach "Szeregowanie, Klasyfikowanie, Myślenie przyczynowo-skutkowe, Myślenie symboliczne, Pamięć, Sekwencje, Logiczne myślenie.” (199231)

● Zestaw do karaoke ( 821101)

Opis wybranych gier i aplikacji dostępnych na Magiczna Ścianę.

APLIKACJE edukacyjne:

(NOWOŚĆ) Akademia Bambika
Akademia Bambika (199231, sprzedawana osobno) to rozbudowana aplikacja edukacyjna skierowana dla najmłodszych - powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zawiera ponad 82 zadania w sekcjach "Operacje myślowe”, "Szeregowanie”, Klasyfikowanie”, “Myślenie Przyczynowo- Skutkowe”, “Myślenie Symboliczne”, “Pamięć”, “Sekwencje”, “Logiczne Myślenie”.
Powyższy podział ma służyć wspomaganiu ogólnego procesu kształcenia - wspiera nabywanie podstawowych umiejętności edukacyjnych oraz stymuluje rozwój poznawczy: spostrzeganie wzrokowe i słuchowe, myślenie, mówienie. Oprócz tego aplikacja pozwala na doskonalenie koncentracji, pamięci. Program pozwala także na przekazanie najmłodszym informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dbania o higienę i zdrowie oraz przypomina o normach dobrego zachowania.
W połączeniu z Magiczną Ścianą tworzy bardzo wyjątkowy duet - rozwój poznawczy dzieci dzięki zróżnicowanym sekcjom edukacyjnym oraz poprawienie koordynacji ruchowej, czyli połączenie nauki z aktywnością fizyczną. Kompilacja ta nie tylko urozmaica aplikację, ale także umożliwia rozwój umiejętności społecznych, gdyż konstrukcja Magicznej Ściany pozwala na używanie jej w kilka osób jednocześnie.


(NOWOŚĆ) PixBlocks.com
PixBlocks.com to rozbudowana aplikacja ucząca programowania zarówno dzieci szkolne jak i młodzieży. Cechy programu:
● Ponad 3000 zadań, przykładów i pracy twórczych
● Kreatywne kursy tworzenia gier
● Zróżnicowany poziom trudności
● Dostosowanie do każdego wieku od 5 do 20 lat
● Możliwość tworzenia grafik, gier i animacji
● Nauka wszystkich podstawowych pojęć programowania
● Prosty graficzny interfejs i składnia
● Nie wymagana umiejętność czytania
● Programowanie wizualne oraz tekstowe
● Szybka praca w trybie offline
● Pełne wsparcie dla ekranów dotykowych i tablic multimedialnych.

(NOWOŚĆ) “Paint”
“Paint” pozwala wcielić się nam w projektanta lub artystę. Aplikacja umożliwia nam rysowanie za pomocą wskaźnika lub piłeczki na wybranym przez nas tle. Opcja sterowania piłeczką pozwala na obsługę ekranu przez kilka osób. Oprócz wyboru tła, mamy możliwość wybrania koloru lub kształtu, który chcemy umieścić na naszym obrazku.

(NOWOŚĆ) "Coloring Book"
W tej grze możemy wybrać sobie kolorowankę, którą możemy pomalować w dowolny sposób. Dzięki aplikacji można poznawać różne kolory, przedmioty oraz zwierzątka.


(NOWOŚĆ) "Układanka”
Jeżeli chcemy poćwiczyć wyobraźnię, “Układanka” nam to umożliwi. Zadaniem graczy jest ułożenie kwadracików tak, aby powstał z nich obrazek, który wybraliśmy na początku.
Gry logiczne

(NOWOŚĆ) TicTacToe
Słynna gra z dzieciństwa już dostępna na interaktywną ścianę!
Tic Tac Toe to nic innego jak popularna gra „w kółko i krzyżyk”. Gra polega na ustawieniu swojego wcześniej ustalonego znaku 3 razy pod rząd w linii pionowej, poziomej lub na skos.

(NOWOŚĆ) Abc
ABC to gra, w której dziecko może sprawdzić swoją znajomość liter w formie interaktywnej zabawy. Zadaniem gracza jest trafianie w bąbelki, w których znajdują się znaki zaznaczone na ręczniku w górnym rogu ekranu.

(NOWOŚĆ) Lines and dots
Lines and Dots polega na trafianiu w kółka w celu powtórzenia kształtu wyświetlonego na ekranie. By zadanie zostało zaliczone, punkty muszą być zaznaczane w odpowiedniej kolejności! Nie są to tylko standardowe figury geometrycznie, ale również ich różne kombinacje. Wraz z kolejnymi etapami wzory stają się trudniejsze.

(NOWOŚĆ) Sea trip
Zadaniem gracza będzie zbieranie tych elementów, które są pokazane w górnym prawym rogu ekranu. Uczestnik otrzymuje bonusowe punkty za trafienie w różową muszlę z perłą. Trzeba mieć bardzo dobry refleks - gdy wymagana rzecz upadnie na piasek, gracz traci życie.

Shapes
W zręcznościowej grze Shapes trzeba rzucać piłeczką w figury wyświetlone w niebieskiej ramce na górze ekranu. Nad ramką gracze widzą pasek czasu,
w jakim trzeba uzbierać jak najwięcej punktów. Wraz z biegiem gry wyznaczone cele zmieniają prędkość z jaką się pojawiają. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że trzeba trafiać w wymagany kształt nawet gdy ten ma inny kolor.

QUIZY EDUKACYJNE:
Gra polega na wybraniu odpowiedzi na pytanie, które znajduje się na środku ekranu. W różnych okręgach pojawiają się różne odpowiedzi - zadaniem gracza jest dobre rozwiązanie ćwiczenia. Za każde dobrze rozwiązane zadanie gracz otrzymuje punkt.
Zestaw quizów zawierających gry i ćwiczenia z zakresu:

I. MATEMATYKI
Pozwala na poznanie matematyki poprzez naukę prostych działań matematycznych: dodawania i odejmowania oraz mnożenia i dzielenia. Gracze poznają nazwy i wygląd figur oraz brył oraz uczą się liczenia na zbiorach. Zadanie polega na dopasowaniu cyfry do zbioru owoców, który wyświetla się na środku ekranu (lub odwrotnie). Wszystkie zadania są rozwiązywane w ten sam sposób.
Zadania:
1. Figury
2. Bryły
3. Liczebność zbiorów
4. Działania matematyczne:
- dodawanie i odejmowanie:
• w zakresie do 10
• w zakresie do 20
• w zakresie do 100
- mnożenie i dzielenie:
• w zakresie do 20
• w zakresie do 100
Nauka języka obcego - poprzez obrazki, dzieci uczą się słów w obcym języku. Pozwala to na łatwiejsze przyswajanie wiedzy poprzez zabawę i przy okazji uczy jak wyglądają dane zwierzęta czy figury. Zadanie polega na dopasowaniu nazwy do zwierzątka, które wyświetla się na środku ekranu (lub odwrotnie).

II. JĘZYKA ANGIELSKIEGO
1. Zwierzęta
2. Figury
3. Bryły

III. JĘZYKA NIEMIECKIEGO
1. Zwierzęta
2. Figury
3. Bryły

IV. KOLORÓW
Nauka nazw kolorów - zadanie polega na dopasowaniu kształtu w odpowiednim kolorze do nazwy koloru, która wyświetla się na środku ekranu (lub odwrotnie).
V. MUZYKI
Nauka instrumentów i ich dźwięków - zadanie polega na dopasowanie dźwięku do danego instrumentu. Pozwala na szybką naukę dźwięków.

GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

(NOWOŚĆ) Highway
Jeżeli czujesz, że odnajdziesz się w roli dostawcy pizzy podczas szalonej jazdy, to ta gra jest dla Ciebie!
W tej grze Twoim zadaniem będzie przejechać jak najdalej i najszybciej - po drodze uważaj na inne pojazdy i przeszkody!

Runner
Logiczna gra, w której poruszający się ludzik musi pokonać wiele przeszkód na swojej drodze, by jak najdalej dobiec. Zadaniem gracza jest budowanie toru biegu runnera, poprzez aktywację, bądź dezaktywację różnych elementów tj. odskoczni czy platform. Dzięki trafnym i przemyślanym strzałom, nasz ludzik może spokojnie biec przed siebie zbierając po drodze punktowane gwiazdki. Zadanie nie jest łatwe, a najmniejsza pomyłka skutkuje utratą życia naszego biegacza. Zatem w tej grze przyda się nie tylko celność rzutów, ale także głowa nie od parady!


Squar

Gra Squar polega na rzucaniu pikami w powiększające się kwadraty, widoczne na planszy. Za każdy kwadrat gracze otrzymują określoną ilość punktów w myśl zasady: im większy kwadrat tym wyżej punktowany. Jednak jeśli gracz w porę nie zdąży trafić w cel, gra kończy się.

Rec-Tang-Zings

Słodko śpiące prostokątne buźki mogą pokazać swoje prawdziwe oblicze gdy tylko trafisz je piłką! Uważaj zatem graczu na czerwień niezadowolenia i szybko usypiaj te prostokąty, które jeszcze nie śpią. Grzeczne śpiące utulaj dalej do snu i zdobywaj punkty!


Gifts
Gra o tematyce świątecznej pełna jest niespodzianek. Na interaktywnej ściance pojawiają się kolorowe prezenty, w które trzeba celować. Każdy trafiony prezent odsłania skrywaną niespodziankę, za którą dostaje się punkty. W prezentach mogą kryć się różne magiczne przedmioty związane ze świętami.
Gdzieś w oddali może pojawić się także Święty Mikołaj, który wprowadzi nieco zamieszania do gry, a więc graczu ćwicz swoją koncentrację i celność!

Snowman

Lodowy bałwanek zachwycony pięknem zimowych śnieżynek, beztrosko przechadza się po lodowej krainie. Jest on jednak nieświadomy zagrożenia jakie na niego czyha. W interaktywnej grze Snowman gracze muszą ochronić bałwanka przed wielkimi bryłami lodu spadającymi z nieba. Za każde celne trafienie piłką w bryłę dostaje się punkty, a nasz bałwanek może spokojnie kontynuować zimową przechadzkę.


Baloons
Gracze muszą trafiać w ulatujące balony. Za celne trafienie dostaje się punkty bądź dodatkowe serduszka stanowiące życia w naszej grze. Trzeba być jednak bardzo uważnym, gdyż nie wszystkie balony są punktowane. Wiele balonów skrywa także niespodzianki, np. pluszowego misia, za którego uwolnienie dostaje się dodatkowe punkty.


Trainer
W grze Trainer uczestnicy mają okazję poćwiczyć swoją zręczność dzięki celowaniu w kółka pojawiające się na ekranie najbliżej ich środka. Oprócz tego gracze muszą zmieścić się w czasie ukazanym na wybranym elemencie.

(NOWOŚĆ) Piniata
Zwierzątko na sznurku skrywa pewną tajemnicę - jest pełne słodyczy! Zadaniem dzieci jest trafienie oraz uderzenie Piniaty jak najwięcej razy w celu jej zniszczenia. Gdy cały pasek “życia” zniknie, wybucha wyrzucając z siebie masę cukierków.

SYMULATORY SPORTOWE

(NOWOŚĆ) Dart
Jeżeli uważasz, że masz dobre oko to musisz spróbować swoich sił w odmianie Darta. W grze zamiast rzutek, musisz używać piłeczek, przez co może to być nie lada wyzwanie nawet dla prawdziwego Dartomaniaka. Gra pozwala na rywalizację między zawodnikami, co daje gwarancję wspaniałej zabawy!


(NOWOŚĆ) Football
Weź udział w zabawie i wraz ze swoim towarzyszem zagraj w Football! Zasady gry są proste - zwycięża ten gracz, który zdobędzie większą liczbę goli w czasie wyświetlonym w prawym górnym rogu ekranu. Aby tego dokonać, gracze za pomocą piłeczek naprowadzają czarno - białą piłkę na bramkę przeciwnika.

Speed Bowling
Dobrą, grupową zabawę serwuje uczestnikom Speed Bowling. Proste zasady, fajna rozrywka. Gra polega na rzuceniu piłeczki w ten sposób by kula na ekranie zbiła jak najwięcej kręgli.


Goal
Gra Goal pozwala na chwilę poczuć się jak prawdziwy piłkarski strzelec. Gracz musi trafić jak najwięcej razy w światło bramki i przechytrzyć bramkarza! Trzeba być skupionym i zdeterminowanym, ponieważ gdy nasz przeciwnik obroni 3 strzały, uczestnik musi zacząć zbierać punkty od nowa.

 

Dane techniczne:
wym. konstrukcji po złożeniu 180 x 60 x 225 cm

 Produkty uzupełniające

KodNazwaIlośćCenaWartość
Podgląd
821101
Zestaw do karaoke1
299,90 zł
299,90 zł
Podgląd
199231
Akademia Bambika. Operacje myślowe na Magiczną ścianę1
499,90 zł
499,90 zł

Produkty polecane

Tematyka strony: wyposażenie szkół, wyposażenie przedszkola, pomoce edukacyjne, pomoce dydaktyczne, wyposażenie żłobków i przedszkoli
Kliknij, aby się z nami skontaktować
//0 jesli aktywne