Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Diagnoza dziecka w wieku przedszkolnym

199043

Produkt dostępny

79,90 zł

Więcej informacji

Poradnik autorstwa Marzeny Walkowiak, Agnieszki Wrzesiak oraz Doroty Szwugier przeznaczony dla nauczycieli, pedagogów, logopedów i psychologów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Opracowanie zawiera zestaw prób i narzędzi, które umożliwiają przeprowadzenie diagnozy oraz określenie poziomu rozwoju w zakresie funkcjonowania percepcyjno-motorycznego dziecka oraz zapisu uzyskanych informacji i wniosków.

Konstrukcja opracowania  pozwala na ocenę rozwoju dziecka przez cały okres pobytu w przedszkolu i daje możliwość śledzenia dynamiki jego rozwoju.

 „Diagnoza dziecka w wieku przedszkolnym” to obszerne opracowanie, które składa się z 5 części.

Część pierwsza obejmuje:

  • informacje dotyczące charakterystyki rozwoju dziecka po ukończeniu drugiego, trzeciego, czwartego i piątego roku życia
  • formularz wywiadu, opracowany w celu zapisu informacji dotyczących rozwoju wczesnodziecięcego dziecka uzyskanych od rodziców lub opiekunów
  • "Kartę obserwacji zachowania dziecka w przedszkolu"
  • "Kartę zapisu wyników badań - zestawienie"
  • informacje na temat interpretacji uzyskanych wyników
  • rozdział poświęcony symptomom zaburzeń emocjonalnych oraz wczesnym przejawom nadpobudliwości psychoruchowej u dziecka w wieku przedszkolnym
  • słowniczek terminów

Cztery pozostałe części przeznaczone są do diagnozy dziecka w kolejnych latach życia, każda z nich zawiera opisy prób uwzględniających cztery obszary rozwoju przedszkolaka:

- rozwój ruchowy,
- rozwój mowy,

- rozwój operacji umysłowych,
- rozwój emocjonalno-społeczny oraz
- karty zapisu wyników diagnozy.

Do każdego z 4 pakietów diagnostycznych dołączona jest "Karta badania artykulacji" oraz "Załączniki" umożliwiające przeprowadzenie poszczególnych zadań diagnostycznych.

Informacje na temat analizy uzyskanych wyników zostały zamieszczone w rozdziale "Interpretacja wyników".

Opracowanie „Diagnoza dziecka w wieku przedszkolnym” powstało zgodnie z ogólnie przyjmowanymi przez psychologów, logopedów i pedagogów normami rozwojowymi. Poradnik opiera się na wieloletnim, interdyscyplinarnym doświadczeniu autorek w pracy z dziećmi o różnym poziomie rozwojowym, zarówno dziećmi prawidłowo rozwijającymi się, jak i z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 Produkty polecane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Tematyka strony: wyposażenie szkół, wyposażenie przedszkola, pomoce edukacyjne, pomoce dydaktyczne, wyposażenie żłobków i przedszkoli
Kliknij, aby się z nami skontaktować