Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Akademia Bambika. Biblioteka

199160

Produkt dostępny

599,90 zł

Akademia Bambika-DEMO

Wersja demo zawiera dostęp do ćwiczeń:

1. Wzrok („Wesołe miasteczko” oraz „Czym się różnią?”)

2. Słuch („Błędy artykulacyjne” oraz „Paronimy”)

3. Mowa („Głoska f” oraz „Otwieranie i zamykanie ust”)

4. Operacje myślowe i pamięć: Szeregowanie („Słońce”); Klasyfikowanie („Owoce")

5. Emocje i zachowanie („Rozpoznawanie emocji" oraz „Pożar")

Akademia Bambika-prezentacja

Więcej informacji

 Akademia Bambika – Biblioteka

Jest to jedna z 5 części, z których złożony jest nasz najnowszy program multimedialny Akademia Bambika.

Ta część zawiera ćwiczenia z zakresu percepcji wzrokowej.

W bibliotece dzieci napotykają na pięć różnych ksiąg z zadaniami rozwijającymi percepcję wzrokową, czyli zdolność rozpoznawania i rozróżniania bodźców wzrokowych, a także umiejętność ich interpretowania przez odniesienie do dotychczasowych doświadczeń.

Znajdują się tu ćwiczenia z zakresu:

- analizy wzrokowej

- syntezy wzrokowej

- stosunków przestrzennych

- spostrzegania bodźców abstrakcyjnych

- pamięci wzrokowej

Moduł Biblioteka zawiera łącznie 60 zadań.

 

Opis programu Akademia Bambika:

Akademia Bambika to nasz najnowszy program multimedialny przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 5 do 8 lat).

Nie jest to typowy program terapeutyczny – może on być wykorzystywany podczas terapii prowadzonej przez pedagoga szkolnego, jak również w trakcie zajęć świetlicowych lub w domu.

Ma wspomagać proces ogólnego kształcenia - wspierać nabywanie podstawowych umiejętności edukacyjnych oraz stymulować rozwój poznawczy: spostrzeganie wzrokowe i słuchowe, myślenie, mówienie. Program umożliwia również doskonalenie koncentracji uwagi, pamięci, rozwija samodzielne myślenie, zdolność rozwiązywania problemów, umiejętność wyrażania emocji, a także umiejętności społeczne. Wzbogaca wiedzę dziecka z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dbania o higienę i zdrowie, przypomina o normach dobrego zachowania.

Karty pracy które są przygotowane do pobrania i wydrukowania, dają także dodatkową możliwość ćwiczenia przez dziecko grafomotoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz orientacji przestrzennej.

Motywem przewodnim programu jest zwiedzanie przez dziecko Akademii Bambika, mieszczącej się w starym zamku. Bambik - mądry i przyjazny smok oprowadza po kolejnych komnatach zamczyska, a w każdej z nich na dzieci czeka wiele ciekawych przygód i zadań. Nagrodą za ich rozwiązanie jest zdobywanie kolejnych tytułów Mistrza oraz - po przejściu całego programu - Pucharu Akademii.

Cały program składa się z pięciu części - każda z nich zawiera zestaw ćwiczeń rozwijający konkretną umiejętność. Istnieje możliwość oddzielnego zakupienia dostępu do poszczególnych części programu (do każdej z nich dołączone są odpowiednie karty pracy). Aby jednak zapewnić dzieciom stymulację wszystkich istotnych dla rozwoju procesów poznawczych, należy umożliwić im rozwiązanie wszystkich części gry. Zakupienie całego programu zapewnia także otrzymanie zestawu materiałów niezbędnych do monitorowania postępów dziecka oraz przygotowania dla niego nagrody za pracę - Pucharu Akademii.

 Pełna wersja Akademii Bambika składa się z 5 części:

- BIBLIOTEKA,

- LABORATORIUM,

- STUDIO NAGRAŃ,

- ŚWIETLICA,

- PLAC ZABAW,

oraz część dodatkową SALA PLASTYCZNA, zawierającą karty pracy do wybranych zadań.

Dodatkowymi zaletami programu są:
• ciekawa i kolorowa szata graficzna,
• łatwość obsługi i przejrzysta nawigacja,
• dostosowanie zadań do dzieci, które jeszcze nie czytają lub mają kłopoty z samodzielnym czytaniem • po najechaniu kursorem na postać Bambika, polecenia i teksty czyta lektor (lub materiał podany jest w formie graficznej),
• możliwość wielokrotnego powtarzania zadania i wrócenia do treści, którą dziecko chce sobie przypomnieć, stworzenie jednolitego dla wszystkich zadań systemu motywacyjnego - smok Bambik informuje dziecko o poprawności wykonania zadania, często wypowiada słowną pochwałę lub w przypadku nieprawidłowych odpowiedzi, zachęca do dalszej pracy.

Wymagania systemowe: Wymagania systemowe: 1. Windows XP 32/64-bit + Service Pack 3 + DirectX 9.0c procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB, karta dźwiękowa 2. Windows Vista/7/8/10 64-bit + DirectX 9.0c procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 3GB, Video RAM 1GB, karta dźwiękowa 3. Mac OS X 10.7 64-bit procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB, karta dźwiękowa

Użytkowanie programu wymaga dostępu do internetu.

Program jednostanowiskowyProdukty uzupełniające

KodNazwaIlośćCenaWartość
Podgląd
199161
Akademia Bambika. Laboratorium1
699,90 zł
699,90 zł
Podgląd
199162
Akademia Bambika. Studio nagrań1
799,90 zł
799,90 zł
Podgląd
199163
Akademia Bambika. Świetlica1
499,90 zł
499,90 zł
Podgląd
199164
Akademia Bambika. Plac zabaw1
399,90 zł
399,90 zł

Produkty polecane

Tematyka strony: wyposażenie szkół, wyposażenie przedszkola, pomoce edukacyjne, pomoce dydaktyczne, wyposażenie żłobków i przedszkoli
Kliknij, aby się z nami skontaktować