Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Akademia Bambika. Biblioteka

199160

Produkt dostępny

599,90 zł

Akademia Bambika-DEMO

Wersja demo zawiera dostęp do ćwiczeń:

1. Wzrok („Wesołe miasteczko” oraz „Czym się różnią?”)

2. Słuch („Błędy artykulacyjne” oraz „Paronimy”)

3. Mowa („Głoska f” oraz „Otwieranie i zamykanie ust”)

4. Operacje myślowe i pamięć: Szeregowanie („Słońce”); Klasyfikowanie („Owoce")

5. Emocje i zachowanie („Rozpoznawanie emocji" oraz „Pożar")

Akademia Bambika-prezentacja

Więcej informacji

Biblioteka, to jedna z pięciu części multimedialnego programu edukacyjnego Akademia Bambika, który ma na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym (5 – 8 lat).

Z programu mogą korzystać między innymi terapeuci, logopedzi, pedagodzy i nauczyciele, ale z powodzeniem może być wykorzystywany również podczas rewalidacji, zajęć świetlicowych oraz podczas samodzielnej pracy w domu.

Część biblioteka kształtuje i rozwija umiejętności dziecka w zakresie percepcji wzrokowej.

W tej części programu edukacyjnego Akademia Bambika dzieci mają do czynienia z pięcioma różnymi kategoriami zadań, z czego każda wpływa na zdobywanie i poszerzanie wiedzy z różnych kategorii z obszaru percepcji wzrokowej. Dla urozmaicenia dziecku kategorie zostały przedstawione w ciekawej formie graficznej w postaci ksiąg. Dziecko uczy się rozpoznawać, odróżniać oraz interpretować bodźce wzrokowe pochodzące z dotychczasowych doświadczeń poprzez różnego rodzaju ćwiczenia z zakresu: analizy wzrokowej, syntezy wzrokowej, stosunków przestrzennych, spostrzegania bodźców abstrakcyjnych oraz pamięci wzrokowej.

Wśród zadań z zakresu analizy wzrokowej znajdują się między innymi ćwiczenia polegające na wyszukiwaniu obiektów na obrazku, rozpoznawaniu kolorów i kształtów, dopasowywaniu różnych kształtów i elementów oraz znajdowaniu różnic na obrazkach.

Ćwiczenia z syntezy wzrokowej obejmują układanie obrazków z dostępnych elementów, układanie puzzli, układanie elementów według wzoru (od lewej do prawej), dobieranie brakujących elementów ubioru czy kolorowanie obrazka wg wzoru.

W celu stymulacji obszaru stosunków przestrzennych, w tym wiedzy i słownictwa związanego z orientacją przestrzenną typu nad, pod, obok, z lewej, z prawej zastosowano zadania takie jak: znajdowanie różnic i podobieństw, działania zgodnie z instrukcją – układanie kształtów, tworzenie obrazków, wskazywanie elementów zgodnie z poleceniem lektora.

Ćwiczenia z zakresu spostrzegania bodźców abstrakcyjnych obejmują dopasowywanie cieni do postaci i obiektów, rozpoznawanie ukrytych obiektów, tworzenie kompozycji z dostępnych elementów, układanie wizerunku wg wzoru, rozpoznawanie elementów przestrzennych.

Kolejnym rozwijanym obszarem w tej części jest pamięć wzrokowa dziecka, gdzie znajdują się ćwiczenia polegające na zapamiętywaniu sekwencji obiektów, zapamiętywanie elementów widocznych na obrazku, układanie elementów wg wzoru czy gry typu memory.

Moduł Biblioteka zawiera łącznie 60 zadań.
 

Pełna wersja programu Akademia Bambika składa się z 5 części:

- BIBLIOTEKA, rozwija obszar percepcji wzrokowej.

- LABORATORIUM, usprawnia umiejętność wykonywania operacji myślowych.

- STUDIO NAGRAŃ, obejmuje ćwiczenia z zakresu percepcji słuchowej.

- ŚWIETLICA, usprawnia wymowę oraz wzbogaca słownik dziecka.

- PLAC ZABAW kształtuje umiejętności wyrażania emocji oraz umiejętności społeczne, a także utrwalają zasady dobrego zachowania.

oraz część dodatkową SALA PLASTYCZNA, obejmująca karty pracy do wybranych zadań.

Program multimedialny Akademia Bambika wspomaga proces ogólnego kształcenia - wspiera nabywanie podstawowych umiejętności edukacyjnych oraz stymuluje rozwój poznawczy: spostrzeganie wzrokowe i słuchowe, myślenie, mówienie. Program umożliwia również doskonalenie koncentracji uwagi, pamięci, rozwija samodzielne myślenie, zdolność rozwiązywania problemów, umiejętność wyrażania emocji, a także umiejętności społeczne. Wzbogaca wiedzę dziecka z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dbania o higienę i zdrowie, przypomina o normach dobrego zachowania.
 

Wymagania systemowe:

1. Windows XP 32/64-bit + Service Pack 3 + DirectX 9.0c procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB, karta dźwiękowa

2. Windows Vista/7/8/10 64-bit + DirectX 9.0c procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 3GB, Video RAM 1GB, karta dźwiękowa

3. Mac OS X 10.7 64-bit procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB, karta dźwiękowa

Program jednostanowiskowy. Użytkowanie programu wymaga dostępu do internetu.Produkty uzupełniające

KodNazwaIlośćCenaWartość
Podgląd
199161
Akademia Bambika. Laboratorium1
699,90 zł
699,90 zł
Podgląd
199162
Akademia Bambika. Studio nagrań1
799,90 zł
799,90 zł
Podgląd
199163
Akademia Bambika. Świetlica1
499,90 zł
499,90 zł
Podgląd
199164
Akademia Bambika. Plac zabaw1
399,90 zł
399,90 zł

Produkty polecane

Tematyka strony: wyposażenie szkół, wyposażenie przedszkola, pomoce edukacyjne, pomoce dydaktyczne, wyposażenie żłobków i przedszkoli
Kliknij, aby się z nami skontaktować
//0 jesli aktywne