Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

SZYBKIE PŁATNOŚCI
już dostępne

Kategorie

Przedszkole i Żłobek - Mała motoryka
Rozwój małej motoryki u dzieci w przedszkolu i żłobku Mała motoryka ma ogromny wpływ na dalszą naukę malowania, pisania i innych czynności, do których potrzebujemy sprawnych ...

Rozwój małej motoryki u dzieci w przedszkolu i żłobku

Mała motoryka ma ogromny wpływ na dalszą naukę malowania, pisania i innych czynności, do których potrzebujemy sprawnych rąk, a przede wszystkim dłoni. Wszystkie umiejętności motoryczne uzyskuje się poprzez codzienne ćwiczenia z wykorzystaniem stworzonych do tego celu zabawek. Wiele możliwości znajduje się w naszym specjalistycznym sklepie.

Jak wspomóc ćwiczenie motoryki?

Rozwój motoryki małej u dzieci to długotrwały proces poznawczy. Od najmłodszych lat dzieci uczą się umiejętności trzymania sztućców, kredek, chwytania piłki. Nauka jest długa, ponieważ dokładność w wykonywaniu takich czynności otrzymuje się wraz z ilością ćwiczeń. Możemy ten proces przyspieszyć poprzez dodatkowe niedrogie zabawki, które będą stymulować ruch dłoni i palców.

Najłatwiejszym, a zarazem najlepszym sposobem na rozwój motoryki małej u dzieci jest stymulacja dłoni poprzez pomoce i zabawki do ćwiczeń. W naszym sklepie prezentujemy proste i łatwe w obsłudze zabawki, które powinno posiadać każde przedszkole i żłobek. Wśród nich znajdują się drewniane, kolorowe, ale nietoksyczne artykuły takie jak labirynty o różnych wielkościach, tablety i tabliczki manipulacyjne, przesuwanki, układanki i wiele innych. Każdą z nich możemy dopasować do aktualnych możliwości każdego dziecka. Wszystkie posiadają atesty oraz zalecenia wiekowe, dzięki czemu nie przyniosą podopiecznym żadnych szkód, a jedynie długofalowe korzyści.

Rozwój poprzez zabawę

Rozwój umiejętności wynika często z możliwości, jakie dziecko otrzymuje od osoby dorosłej. Rolą rodziców i nauczycieli jest zmotywowanie dziecka do wykonywania ćwiczeń oraz wspieranie go w trudniejszych zabawach. Nauka przeplatania, przesypywania, układania czy przesuwania w linii pomaga nie tylko w nabywaniu umiejętności manualnych, ale również poprawia koncentrację, ćwiczy cierpliwość, czy spostrzegawczość. Pomaga to w nauce pisania, a ponadto wspiera dalszą naukę umiejętności wiązania sznurówek, zamykania zamków oraz zapinania guzików. Przykładów jest mnóstwo, lecz do każdej z nich dzieci muszą posiadać sprawne dłonie. Oczekiwany efekt widoczny będzie razem z naszymi zabawkami.

Więcej

Podkategorie

 • Tablety manipulacyjne

  Tablet manipulacyjny dla dziecka

  W okresie trzech lat dziecko rozwija codziennie swoje nowe umiejętności, takie jak chociażby mała motoryka, polegająca na uzyskaniu sprawności manualnej i na chwytanie przedmiotów o różnych formach, rozmiarach i strukturach. Tablety manipulacyjne są doskonałą pomocą edukacyjną dla dzieci właśnie w tym okresie życia. Estetyczna, solidnie wykonana, drewniana tablica pozwala na ustawienie na niej różnych naczyń służących do ćwiczenia podstawowych umiejętności manualnych dziecka, jak przelewanie, przekładanie czy nabieranie. Wśród nich znajdziemy wytrzymałe na upadki i uderzenia naczynia: szklanki, kieliszki, kubeczki, łyżki, pozwalające na wykonywanie zalecanych ćwiczeń do rozwoju małej motoryki bez obaw o bezpieczeństwo dziecka. Tablet manipulacyjny uczy dziecko nie tylko umiejętności z zakresu manipulowania przedmiotami, ale także pomaga w zachowaniu porządku i organizacji miejsca pracy, co przydaje się w kolejnych etapach jego rozwoju.

  Tablety manipulacyjne pozwalające na ćwiczenie małej motoryki oferuje nasz sklep specjalizujący się od lat w dostarczaniu wysokiej jakości akcesoriów do zabaw i edukacji dla dzieci, na wszystkich etapach ich rozwoju intelektualnego i ruchowego. Staranne wykonanie oferowanych przez nas przedmiotów, korzystna cena oraz wyjątkowo szeroki wybór pomocy edukacyjnych pozwala na dobranie ich nie tylko do szkół, przedszkoli czy innych placówek kształcenia dzieci, ale także do prywatnego użytku w domu. Decydujący się na zakup oferowanych przez nas przedmiotów rodzice będą mieli pewność, że zadbali o potrzeby i bezpieczeństwo swojego dziecka.

 • Labirynty manipulacyjne

  Labirynty manipulacyjne dla dzieci

  Labirynty manipulacyjne to przedmioty, które mają niebagatelny wpływ na rozwój małej motoryki dłoni dziecka. Dzięki przesuwaniu kolorowych elementów, najmłodsi rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i orientację, a także ćwiczą wyobraźnię, planowanie, koncentrację i cierpliwość. Poprawiają również precyzję ruchów i przygotowują do opanowania trudnej sztuki pisania. Sklep Moje Bambino oferuje szeroką gamę labiryntów o różnym stopniu skomplikowania, utrzymanych w żywych kolorach i zachęcających do zabawy. Dostępne na naszej stronie internetowej produkty przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Nasze najprostsze, niewielkie mini układanki są niezwykle poręczne, dlatego można je zabrać wszędzie - na spacer z wózkiem na świeżym powietrzu albo w dłuższą podróż. Dla starszych dzieci proponujemy bardziej rozwinięte wersje. Labirynt manipulacyjny to jednak nie tylko rozwój motoryki i związanych z nią umiejętności. Zaawansowane wersje mają także liczydła, kostki z alfabetem, a także zębatki, które można wprawić w ruch i obserwować ich pracę. Większe labirynty (w tym ich wiszące warianty, które można umieścić na ścianie), sprzyjają włączeniu kilkorga dzieci do jednoczesnej zabawy, co z pewnością pozytywnie wpłynie na doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Atrakcyjna cena labiryntów to doskonały powód, aby sprawić swojemu dziecku ciekawy i praktyczny prezent, wspomagający jego rozwój. Nasze propozycje kierujemy również do placówek oświatowych i wychowawczych. Dzięki nim dzieci spędzą ciekawie i owocnie czas.

 • Tabliczki manipulacyjne

  Tabliczki manipulacyjne / sensoryczne dla dziecka

  Zabawka, która angażuje, uczy i zachęca do poznawania świata? Zobacz tabliczki manipulacyjne! Te kolorowe i wieloelementowe tabliczki wprost same zachęcają do wspólnej zabawy.

  Tabliczka manipulacyjna dla dziecka jest wspaniałym zajęciem dla maluchów w różnym wieku. Wiele kolorowych kształtów, układanki, ruchome elementy - wszystko to przyciąga wzrok, absorbuje uwagę i budzi ciekawość. Swoboda w dotykaniu przedmiotów oraz możliwość dowolnego układania daje dzieciom ogromną satysfakcję. Dlatego umieszczenie wielu różnych elementów na jednej tabliczce jest wspaniałym narzędziem do trenowania różnych aktywności. Dzieci mogą ćwiczyć kreatywność, sprawność, precyzję, koordynację ręki i oka, oraz w bezpieczny sposób poznawać otaczający je świat.

  Ze względu na swoją budowę tabliczka sensoryczna ścienna jest łatwa w montażu. Nie zabiera wiele miejsca. Powieszona w miejscu łatwo dostępnym dla dziecka, może zapewnić wiele czasu spędzonego na wspaniałej zabawie. Solidne wykonanie, bogata kolorystyka i różnorodne wzory sprawiają, że nawet prosta układanka na ścianę pięknie się prezentuje. Tabliczki dzięki temu mogą służyć za wspaniałe miejsce zabaw, a zarazem być ciekawą ozdobą dziecięcego pokoiku.

  Nasz sklep internetowy zawiera wiele różnych wzorów tabliczek manipulacyjnych, których cena jest bardzo atrakcyjna. Wszystkie są dostosowane do potrzeb dziecka. Zapewniają również pełne bezpieczeństwo podczas zabawy, poprzez użycie trwałych i wytrzymałych elementów. Dziecko może bez obaw mieć pełen kontakt z tabliczką sensoryczną.

 • Kulodromy, tory na kulki

  Kulodromy tematyczne i tory na kuleczki

  Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę piłeczkami oraz kulkami. W ofercie naszego sklepu znajduje się duży wybór zabawek, rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową, w których kulka jest najważniejszym elementem. Są to wszelkiego rodzaju kulodromy tematyczne dla dzieci. Zasada działania w tym przypadku jest bardzo prosta. Wrzucona kulka porusza się poprzez specjalne tory na kuleczki, co dziecko może obserwować dzięki prześwitującym kolorowym rurkom lub innym rozwiązaniom. Wiele zabawek tego typu przedstawia drzewka, kwiatki lub inne lubiane przez dzieci przedmioty.

  Produkty, jakie oferuje nasz sklep, są wykonane z bardzo bezpiecznych oraz przyjaznych materiałów. Wśród popularnych ostatnio zabawek ekologicznych, także znajduje się szeroki wybór tego rodzaju konstrukcji. Każdy kulodrom drewniany zapewnia dzieciom godziny fantastycznej zabawy. Najbardziej skomplikowane modele składają się z wielu torów, poziomów o ciekawych przejściach między poszczególnymi elementami.

  Zabawa takim składanym kulodromem pozwoli najpierw dziecku zbudować wspaniały tor przeszkód, by potem cieszyć się efektem własnej pracy. To bardzo pouczające i satysfakcjonujące doświadczenie kształtuje umiejętności manualne oraz podnosi wiarę we własne możliwości. W zależności od tego, jakim budżetem klient dysponuje, każdy znajdzie w naszym sklepie produkt, którego cena go zadowoli. Oferujemy zarówno małe zabawki doskonałe do pokoju dziecięcego, jak i o wiele większe modele, które doskonale sprawdzą się w żłobku, przedszkolu lub świetlicy.

 • Przybijanki
 • Przesuwanki
 • Pomoce zręcznościowe
 • Sortery
 • Pomoce do wkręcania i nakładania
 • Pomoce do nauki ubierania i wiązania
 • Przewlekanki
 • Kąciki manipulacyjne
 • Aplikacje ścienne manipulacyjne
 • Akcesoria do konstruowania
 • Puzzle
 • Układanki

  Edukacyjne układanki dla dzieci

  Układanki dla dzieci są atrakcyjną zabawą, która uczy wielu podstawowych umiejętności. Niezaprzeczalnie rozwijają dzieci pod kontekst kreatywności i koncentracji. Stymulują wzrok poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów. Poprawiają koordynację ruchową, a głównie manualną, ponieważ dla małego dziecka utrzymanie w rączce niewielkich przedmiotów i włożenie ich w odpowiednie miejsce jest w rzeczywistości bardzo trudnym zadaniem.

  Dzieci uczą się od urodzenia podstawowych czynności. Im większą uwagę przywiążemy do poprawy rozwoju dziecka, tym większe szanse, że szybciej nauczy się podstaw takich jak jedzenie sztućcami, czy w kolejności malowanie, wycinanie, wiązanie sznurówek. Dbałość o koncentrację i stymulowanie wzroku poprawia możliwości pociech do dalszej nauki, szczególnie gdy rozpoczynają naukę w szkole. Przyswajają lepiej wiedzę i poprawiają myślenie logiczne. Drewniana układanka dla dziecka wymusza proces stymulacji obu półkul, sprawiając, że od małego są one przygotowane do wiedzy humanistycznej, jak i ścisłej. Język polski lub obcy, jak również matematyka, czy fizyka nie będą sprawiać im większych trudności.

  Nasz sklep prezentuje rodzicom oraz placówkom szkolnym i przedszkolnym przetestowane edukacyjne układanki dla dzieci w różnym wieku. Każde z nich zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i nietoksyczności. Kolorowe elementy wszystkich układanek sprawiają, że dziecko chętniej spędza przy nich czas. Każde mają inny poziom trudności i kształt. Sześciokątne 9-elementowe układanki dla dzieci idealnie sprawdzają się u pociech już od 3 roku życia. Każdy bok zawiera inny kolorowy obrazek zwierzątek lub postaci z bajek. Dziecko nie tylko ćwiczy podstawowe umiejętności, ale również poznaje nowe słowa i taczający je świat. Starsze dzieci w kreatywny sposób mogą nabywać wiedzę poprzez układanki w formie mapy polski. Ubieranki magnetyczne, kostki konstrukcyjne, czy geometryczne elementy, których cena jest niewielka, zapewnią rozwijającą zabawę na wiele godzin.

 • Mozaiki - układanki
 • Wieże do układania
 • Nakładanki

Potrzebujesz konsultacji przy wyborze oferty? Skontaktuj się z Przedstawicielem w Twoim regionie.