Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Kategorie

SI Duża motoryka
Rozwój dużej motoryki u dziecka – ćwiczenia Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka, którą dzielimy na motorykę małą (dotyczy sprawności dłoni i palców) oraz motorykę dużą ...

Rozwój dużej motoryki u dziecka – ćwiczenia

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka, którą dzielimy na motorykę małą (dotyczy sprawności dłoni i palców) oraz motorykę dużą (sprawność całego ciała). Motoryka nie jest dana człowiekowi, tylko wykształca się od pierwszych dni życia poprzez swobodny ruch oraz konkretne ćwiczenia, które mają dążyć do osiągania kolejnych sprawności, jakie są oczekiwane w danym okresie życia dziecka. Rozwój dużej motoryki to podstawa, aby przejść do rozwijania motoryki małej, ponieważ nie ma możliwości, aby bez uzyskania ogólnej sprawności ciała, osiągać zadowalające wyniki w rozwijaniu motoryki małej. Umiejętności motoryczne to np. bieganie, zabawy równoważne, gra w piłkę, skakanie, jazda na rowerze, pływanie, czołganie się. Większość dzieci uzyskuje te sprawności w miarę swego rozwoju, jednak u niektórych można zaobserwować problemy z osiąganiem kolejnych umiejętności. Dla takich dzieci przeznaczona jest integracja sensoryczna, której zadaniem jest oprócz rozwoju zmysłów, zdolności odczuwania bodźców, rozwoju centralnego układu nerwowego także rozwój dużej motoryki, koordynacji ciała oraz planowania ruchu.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo profesjonalne wyposażenie sal do integracji sensorycznej (sprzęt podwieszany, hamaki, materace i maty, pomoce do ćwiczeń równowagi i wiele innych), które z pewnością sprawdzą się zarówno na salach, jak i w domowych warunkach. Duża motoryka, a następnie również i motoryka mała, z pomocą naszych sprzętów z pewnością będzie rozwijać się lepiej i szybciej, a także i przyjemniej zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica, zamieniając żmudne ćwiczenia w zabawę.

Więcej

Podkategorie

 • Sprzęt podwieszany
 • Małe siłownie
 • Kształtki rehabilitacyjne

  Sprawdź wzornik kolekcji :    

 • Materace i maty
 • Baseny z piłeczkami

  Suche baseny z piłeczkami dla dzieci

  Priorytetową sprawą dla rodziców jest, aby ich pociechy bawiły się bezpiecznie. Ważny jest dla nich właściwy rozwój dzieci, dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiednich zabawek. Taką będzie na pewno suchy basen z piłeczkami. Może być on używany prze dzieci od 2 roku życia, gdyż służy przede wszystkim do wspomagania rozwoju ruchowego najmłodszych oraz pełni funkcję edukacyjną, gdy np. nasza pociecha uczy się kolorów. Zachęcająco wyglądające piłki są także świetnym pretekstem do nauki liczenia. Nie pozostaje bez wpływu na właściwą koordynację ruchów. Dzieci przepadają za tego typu zabawkami, gdyż kojarzą się im one z wyprawami do wesołego miasteczka. Suche baseny z piłeczkami nie muszą posiadać tradycyjnego, okrągłego kształtu. Proponujemy również bardziej fantazyjne ich rodzaje - zaprojektowane na przykład na planie wielokąta. Dodatkowo niektóre z modeli posiadają wejścia do basenu w postaci schodów ze zjeżdżalnią. Wzbudzającym zainteresowanie egzemplarzem są baseny podświetlane. Kolory, jakie posiadają zarówno baseny jak i piłeczki, przypadną do gustu dzieciom jak i dorosłym. Doskonale sprawdzą się w domu, mieszkaniu, ogrodzie, ale też na salach zbaw, przedszkolach czy żłobkach. Zwłaszcza, że są obite tkaniną PCV, która nie jest trudna w czyszczeniu. Ponad to, aby zapewnić dziecku dodatkowe wrażenia, dokupić możemy osobno zestaw piłek – kolorowych lub przezroczystych. Zabawa w basenie jest całkowicie bezpieczna, dlatego decydując się na ten produkt można mieć pewność, że dzieci będą nie tylko dobrze się bawiły, ale ich zdrowie nie będzie zagrożone. Cena oferowana przez nasz sklep za basen z piłeczkami i wiele godzin radości jest wyjątkowo atrakcyjna.

 • Piłki
 • Pomoce do ćwiczeń równowagi
 • Hamaki
 • Huśtawki, karuzele na plac zabaw i trampoliny

Potrzebujesz konsultacji przy wyborze oferty? Skontaktuj się z Przedstawicielem w Twoim regionie.