Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Kategorie

SI Rozwój zmysłów
Integracja sensoryczna malucha – rozwój zmysłów u dziecka Dla każdego rodzica bardzo ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dokłada wszelkich starań, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. ...

Integracja sensoryczna malucha – rozwój zmysłów u dziecka

Dla każdego rodzica bardzo ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dokłada wszelkich starań, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Wolny czas poświęca się na zabawę, a także rozwój poprzez zabawę. Najczęściej jednak rodzic skupia się na rozwoju mowy oraz motoryki małej i dużej, ponieważ tutaj widoczne są efekty starań, a także kładzie się nacisk na kształtowanie tych podstawowych umiejętności. Tymczasem często zapomina się o tym, że taki sam nacisk, jak na kształtowanie tych podstawowych umiejętności, powinno kłaść się na rozwój zmysłów u dziecka - dotyku, wzroku, słuchu, smaku, węchu. Integracja sensoryczna w pierwszym momencie dla rodziców może brzmieć nieco abstrakcyjnie, jednak tak naprawdę jest to możliwe do samodzielnego ćwiczenia w domu w ramach zabawy z dzieckiem.

Rozwój zmysłów dziecka odbywa się już w brzuchu mamy, dlatego tak dużo słyszy się o tym, aby mówić wtedy do niego. Dużo mam skupia się na tych aspektach podczas ciąży, jednak po urodzeniu dziecka często się o tym zapomina. Tymczasem integracja sensoryczna i sensomotoryka mają znaczący wpływ na prawidłowy rozwój naszego dziecka. Jedno i drugie opiera się na dostarczaniu mu zewnętrznych bodźców dotykowych oraz wizualnych, które mają za zadanie stymulować zarówno zmysły dziecka, jak i motorykę małą i dużą, przyspieszając tym samym osiągnięcie przez dziecko dojrzałości psychomotorycznej.

Integracja sensoryczna jest coraz popularniejsza, coraz więcej ośrodków posiada ją w swojej ofercie. Rodzice często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ nie mają pewności ani wiedzy, jak rozwijać zmysły dziecka. Tymczasem integracja sensoryczna malucha może być z łatwością prowadzona w domu za pomocą przedmiotów znajdujących się w domu (różnorodne olejki, przyprawy, faktury), ale warto również zaopatrzyć się w produkty z szerokiej oferty sklepu internetowego Moje Bambino, w którym z łatwością odnajdą Państwo ciekawe produkty do samodzielnych, domowych ćwiczeń rozwijających zmysły.

Więcej

Podkategorie

 • Percepcja dotykowa

  Wspomaganie i stymulacja percepcji dotykowej dziecka

  Dotyk to zmysł, który rozwija się już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma on bardzo ważne znaczenie dla dalszego rozwoju każdego człowieka, stając się niejako narzędziem do poznawania otaczającego świata. Warto zauważyć, że znaczna część odruchów noworodków wyzwalana jest przez bodźce o charakterze dotykowym. Należy do nich zaliczyć chociażby odruch chwytny czy odruch ssania. Zróżnicowanie odbieranych przez dziecko bodźców pozwala mu nauczyć się zarówno rozpoznawania, jak i rozróżniania ich. Dotyk pobudza do ruchu, a w późniejszym okresie ma również związek z koordynacją wzrokowo-ruchową. Niestety u niektórych dzieci rozwój percepcji dotykowej nie przebiega prawidłowo. Właśnie z myślą o nich prowadzony przez nas sklep internetowy przygotował ofertę, która obejmuje pomoce terapeutyczne dla uczniów żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych.

  Dzięki zróżnicowanym propozycjom możliwa będzie skuteczna stymulacja aktywności dotykowej dziecka. Wśród przygotowanego przez nas bogatego asortymentu znajdą Państwo między innymi dyski z fakturami dostępne w różnych odsłonach kolorystycznych, sensoryczne misie, we wnętrzach których znajdują się różnorodne wypełnienia, a także całe pakiety terapeutyczne. Jeżeli percepcja dotykowa u dziecka jest zaburzona, proponowane przez nas zabawki z pewnością znajdą zastosowanie w Państwa placówce. Proponujemy wysoką jakość oferowanych wyrobów, które wykonane zostały z trwałych i bezpiecznych dla maluchów materiałów. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 • Percepcja wzrokowa

  Pomoce terapeutyczne do rozwoju percepcji wzrokowej dziecka

  Rozwój percepcji wzrokowej u dziecka jest niezwykle ważny. To zdolność zarówno do rozpoznawania, jak i różnicowania bodźców wzrokowych, a następnie interpretowania ich w odniesieniu do dotychczasowych doświadczeń. Spostrzeganie na początku ma charakter całościowy, a dopiero z biegiem lat staje się bardziej precyzyjne. Stopniowo dziecko zaczyna dostrzegać nie tylko ogólny kształt, podstawowe barwy oraz wielkość, ale także wszelkie inne elementy składające się na dany przedmiot. Wrażenie wzrokowe powstaje na siatkówce, jednak jego rozpoznanie dokonywane jest w mózgu. Dzięki osiągnięciu odpowiedniego poziomu percepcji wzrokowej dziecko może nauczyć się pisania, czytania, wykonywania zadań matematycznych, a także wielu innych umiejętności.

  Dzieci, u których wystąpiły objawy świadczącej o obniżonej koordynacji wzrokowo-ruchowej, mogą zmagać się z problemami dotyczącymi rysowania, prawidłowego trzymania na przykład piłki, skakania, utrzymywania równowagi czy posługiwania się przedmiotami codziennego użytku.

  Aby wspomóc rozwój spostrzegania wzrokowego, nasz sklep internetowy ma do zaoferowania bogaty i zróżnicowany asortyment obejmujący różnego rodzaju pomoce terapeutyczne i edukacyjne dostępne w konkurencyjnych cenach. Nasza oferta jest nieustannie poszerzana o nowe, ciekawe pozycje. Oferujemy między innymi plansze oraz klocki zaprojektowane w dwóch najbardziej kontrastowych kolorach - białym oraz czarnym, z nadrukami w postaci prostych wzorów geometrycznych. Zostały one stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, które potrzebują bardzo silnych bodźców, wyrazistych barw.

  Inną propozycją są książeczki, kostki oraz piłeczki sensoryczne, które doskonale sprawdzą się u maluchów już od pierwszych dni życia. Bardzo ważna jest również percepcja wzrokowa u przedszkolaka, dlatego nasz asortyment obfituje także w artykuły przeznaczone dla starszych dzieci. Proponujemy wyroby uznanych na rynku marek, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz zapewniają dzieciom bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z naszych propozycji.

 • Percepcja wzrokowa - produkty kontrastowe

  Wspomaganie rozwoju percepcji wzrokowej u dziecka

  Rozwój percepcji wzrokowej u dzieci jest niezwykle ważny i należy o tym pamiętać już od pierwszych dni życia maleństwa. Spostrzeganie wzrokowe daje możliwość rozpoznawania, a także różnicowania bodźców wzrokowych, a co za tym idzie - interpretowania ich. Dzieci na samym początku spostrzegają całościowo. Widzą ogólny kształt, kontrastowe barwy oraz wielkość. Dopiero z czasem są zdolne do dostrzegania szczegółów. Warto zauważyć, że percepcja wzrokowa to nie tylko zdolność do dokładnego spostrzegania. Wrażenie wzrokowe jest możliwe dzięki siatkówce, ale to mózg odpowiedzialny jest za rozpoznawanie oraz interpretowanie bodźców.

  Prawidłowa percepcja wzrokowa u dziecka umożliwia sprawną naukę pisania i czytania, a także rozwijania wielu innych umiejętności w trakcie nauki szkolnej. Dzieci o obniżonej koordynacji wzrokowej mogą z kolei spotykać się z wieloma trudnościami, często związanymi nawet z podstawowymi czynnościami życiowymi wykonywanymi każdego dnia. Prowadzony przez nas sklep internetowy ma na celu wspomaganie rozwoju percepcji wzrokowej poprzez oferowanie zróżnicowanego asortymentu zaprojektowanego w specjalny sposób. Zapewniamy starannie wykonane zabawki kontrastowe, które doskonale nadadzą się już od pierwszych dni życia dziecka. Należą do nich przede wszystkim książeczki, kostki oraz piłeczki sensoryczne, na które składają się najbardziej kontrastowe kolory (głównie czerwony, czarny i biały), a także proste kształty. Zabawki kontrastowe przewidziane są również dla starszych dzieci.

  Oferujemy między innymi klocki edukacyjne, gry obserwacyjne, a także zabawki pomagające ćwiczyć również pamięć. Wszystkie proponowane przez nas artykuły pochodzą od uznanych na rynku producentów, którzy znani są z wieloletniego doświadczenia oraz ciągłego poszerzania swojego asortymentu o nowe, ciekawe propozycje. Oprócz wysokiej jakości, nowoczesnego designu oraz praktycznego zastosowania zabawek, proponujemy również konkurencyjne ceny, które są naszym znakiem rozpoznawczym. Zapraszamy do zakupów.

 • Percepcja słuchowa

  Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej u dziecka

  Prawidłowy rozwój percepcji słuchowej u dziecka ma niebagatelne znaczenie dla nabywania przez niego takich umiejętności, jak rozumienie mowy oraz artykułowanie dźwięków oraz czytanie i pisanie.

  Pomoce terapeutyczne i edukacyjne oferowane przez Moje Bambino z powodzeniem można wykorzystywać w żłobkach, przedszkolach, gabinetach logopedycznych, podczas glottodydaktyki oraz w zaciszu domowym. Bajecznie kolorowe, o atrakcyjnym i przykuwającym uwagę wzornictwie, skutecznie wspomogą doskonalenie percepcji słuchowej. Nasz asortyment obejmuje pojedyncze instrumenty (bębenki, dzwonki rurowe, metalofony, kastaniety) oraz ich zestawy, a także młynki dźwiękowe na korbkę, gry kształtujące pamięć dźwiękową, karty onomatopeiczne, przedstawiające różne sytuacje, przedmioty i zwierzęta, do których dziecko musi dopasować odpowiedni dźwięk. Percepcja słuchowa u przedszkolaka oraz dzieci uczęszczające do najmłodszych klas szkół podstawowych z powodzeniem będzie stymulowana również dzięki gotowym zestawom zabaw oraz rysunków, wspomagających słuch fonemowy i fonetyczny, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli.

  Część produktów wspiera nie tylko rozwijanie percepcji słuchowej dziecka, ale jednocześnie wpływa na doskonalenie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, jak np. palety dźwięków albo gry podczas których należy zebrać wszystkie klocki wydające ten sam dźwięk. Kolorowe karty do prezentacji z interesującymi obrazkami dodatkowo wspierają rozwój słownictwa także u dzieci z wadami słuchu oraz autyzmem. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym szczególnie polecamy dźwiękowe historyjki obrazkowe, które nauczyciel może wykorzystać podczas zajęć z całą grupą. Szczególną wartość mają one dla doskonalenia myślenia logicznego, dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętności interpretacji oraz koncentracji uwagi

  Wszystkie produkty oferowane przez sklep Moje Bambino są w pełni bezpieczne dla najmłodszych i posiadają odpowiednie certyfikaty. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym dla Państwa asortymentem.

 • Percepcja zapachowa

  Rozwijanie percepcji zapachowej u dziecka - aromaterapia

  Każdy zmysł ma ogromne znaczenie w życiu człowieka. Prawidłowy rozwój wszystkich zmysłów umożliwia dzieciom kompleksowe poznawanie świata, jednak u niektórych maluchów występują pewne zaburzenia dotyczące niektórych z nich. Rozwijanie wrażeń zmysłowych nie jest wtedy możliwe tak, jak u zdrowych dzieci, dlatego prowadzony przez nas sklep internetowy przygotował bogatą oraz zróżnicowaną ofertę kierowaną do placówek edukacyjnych, jak również klientów indywidualnych. Obejmuje ona produkty pozytywnie wpływające na rozwój percepcji zapachowej u dziecka.

  Wśród przygotowanego przez nas asortymentu można znaleźć olejki eteryczne, które relaksują, przywracają równowagę, a także ułatwiają oddychanie. Ponadto działają stymulująco na organizm, zapobiegają przemęczeniu, wspomagają pamięć, a także poprawiają koncentrację uwagi. Jak widać, poprzez węch można wpływać na wiele innych funkcji, dlatego tak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie tego zmysłu. Percepcja zapachowa w przedszkolu jest bardzo ważna, dlatego w sprzedaży posiadamy również specjalne puszki zapachowe przeznaczone do włożenia naturalnych zapachów. Świetnie sprawdzą się one podczas ćwiczeń rozpoznawania zapachów. Jeżeli poszukują Państwo produktów doskonale działających na zaburzenia węchu, zachęcamy do bliższego poznania naszej oferty. Gwarantujemy szeroki wybór wysokojakościowych produktów, które pozytywnie zaskakują atrakcyjnymi cenami. Mamy nadzieję, że wśród przygotowanych propozycji uda się znaleźć warianty odpowiednio dopasowane do wszelkich oczekiwań.

 • Sensoplastyka

  Materiały i pomoce dydaktyczne do zajęć pobudzających dziecięce zmysły

  Zajęcia pobudzające dziecięce zmysły są niezwykle istotne w procesie kształtowania osobowości oraz rozwoju każdego malucha. Jednym z nich, które w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców oraz opiekunów, jest bez wątpienia sensoplastyka. Czym jest i czemu ma służyć? W prostych słowach jest to swego rodzaju plastyka z wykorzystaniem wszelkich zmysłów, odpowiednia dla dzieci (a nawet dorosłych) w każdym wieku. Materiały używane podczas zajęć są naturalne i w pełni bezpieczne dla dzieci. Szeroki wybór takich produktów znajdą Państwo wśród asortymentu proponowanego przez nasz sklep internetowy. Oferujemy materiały i pomoce dydaktyczne najwyższej jakości, które zostały wykonane z trwałych materiałów w niezwykle staranny sposób. Zachęcamy do poznania naszej oferty bliżej wszystkie osoby, które interesuje sensoplastyka. Zabawy, które mogą Państwo wykorzystać w swoich placówkach, z pewnością pozytywnie wpłyną na rozwój wszystkich zmysłów.

  Oferujemy między innymi plastelinę oraz masę plastyczną dostępną w licznych wariantach kolorystycznych. Ponadto w sprzedaży posiadamy akcesoria do modelowania form, specjalne foremki oraz wałeczki. Zapewniamy również piasek kinetyczny, który nie brudzi rąk i nie wysycha. Ciekawą opcją są także zestawy do przygotowania różnych struktur, które można uzyskać przy pomocy farb plakatowych. Taka zabawa bez wątpienia rozwija nie tylko dotyk, ale także wyobraźnię. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych propozycji każdy z Państwa znajdzie szereg zróżnicowanych rozwiązań.

Potrzebujesz konsultacji przy wyborze oferty? Skontaktuj się z Przedstawicielem w Twoim regionie.