Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Filtruj

Kategorie

Percepcja dotykowa
Wspomaganie i stymulacja percepcji dotykowej dziecka Dotyk to zmysł, który rozwija się już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma on bardzo ważne znaczenie dla dalszego rozwoju ...

Wspomaganie i stymulacja percepcji dotykowej dziecka

Dotyk to zmysł, który rozwija się już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma on bardzo ważne znaczenie dla dalszego rozwoju każdego człowieka, stając się niejako narzędziem do poznawania otaczającego świata. Warto zauważyć, że znaczna część odruchów noworodków wyzwalana jest przez bodźce o charakterze dotykowym. Należy do nich zaliczyć chociażby odruch chwytny czy odruch ssania. Zróżnicowanie odbieranych przez dziecko bodźców pozwala mu nauczyć się zarówno rozpoznawania, jak i rozróżniania ich. Dotyk pobudza do ruchu, a w późniejszym okresie ma również związek z koordynacją wzrokowo-ruchową. Niestety u niektórych dzieci rozwój percepcji dotykowej nie przebiega prawidłowo. Właśnie z myślą o nich prowadzony przez nas sklep internetowy przygotował ofertę, która obejmuje pomoce terapeutyczne dla uczniów żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Dzięki zróżnicowanym propozycjom możliwa będzie skuteczna stymulacja aktywności dotykowej dziecka. Wśród przygotowanego przez nas bogatego asortymentu znajdą Państwo między innymi dyski z fakturami dostępne w różnych odsłonach kolorystycznych, sensoryczne misie, we wnętrzach których znajdują się różnorodne wypełnienia, a także całe pakiety terapeutyczne. Jeżeli percepcja dotykowa u dziecka jest zaburzona, proponowane przez nas zabawki z pewnością znajdą zastosowanie w Państwa placówce. Proponujemy wysoką jakość oferowanych wyrobów, które wykonane zostały z trwałych i bezpiecznych dla maluchów materiałów. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 192 elementów