Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Kategorie

Edukacja włączająca
Prezentujemy Państwu pomoce dedykowane edukacji włączającej oraz kompleksowe wyposażenie sal i gabinetów terapeutycznych. Poniższy podział uwzględnia występujące w placówkach potrzeby uczniów: Pomoce terapeutyczne dla uczniów – ...

Prezentujemy Państwu pomoce dedykowane edukacji włączającej oraz kompleksowe wyposażenie sal i gabinetów terapeutycznych.

Poniższy podział uwzględnia występujące w placówkach potrzeby uczniów:

Pomoce terapeutyczne dla uczniów – edukacja włączająca

Edukacja włączająca zaczerpnęła podstawy teoretyczne od modelu, który dowodzi, że powodem niepełnosprawności są bariery wytworzone przez społeczeństwo (ekonomiczne, architektoniczne, psychiczne itp.). Placówki oświatowe, szkoły i przedszkola, korzystają z założeń modelu, tak by uczniowie niepełnosprawni, mogli w ramach swoich dysfunkcji korzystać z zasobów społeczeństwa, minimalizując wytworzone na różnych płaszczyznach bariery. Badania pokazują, że edukacja włączająca wymaga zastosowania w przypadku około 1/5 populacji dzieci szkolnych. Pokazuje to, jakie znaczenie i potrzeba istnieje w społeczeństwie, by prowadzić tego typu zajęcia wśród dzieci szkolnych, wymagających szczególnych potrzeb edukacyjnych.

Aby spełnić warunki niniejszej formy edukacji, niezbędne są specjalistyczne pomoce terapeutyczne, dostosowane do specyficznych dysfunkcji dziecka. Wśród dostępnych artykułów znajdują się programy wspomagające podstawowe umiejętności szkolne związane z nauką matematyki, czy czytania i pisania. A także specjalistyczne narzędzia przeznaczone na zajęcia rewalidacyjne, służące podtrzymaniu mocnych stron dziecka i delikatnej korekcji jego słabszych stron. Pomoce terapeutyczne zawierają również programy wspierające podstawowe narządy zmysłów takie jak: wzrok i słuch. Specjalnie opracowane ćwiczenia znajdują również zastosowanie w szczególnie wymagających chorobach takich jak: autyzm czy ADHD. Właściwe przygotowany program zajęć wraz z prowadzeniem przez doświadczony zespół wspierający, składający się z grona specjalistów w dziedzinie wieloaspektowego rozwoju dziecka, od sprawności fizycznej po umiejętność mowy, towarzyszy uczniowi w codziennych zajęciach, by wykorzystać odpowiednio jego potencjał i niwelować istniejące bariery. Oprócz merytorycznego aspektu zajęć, sale zajęciowe powinny być dostosowane do specyficznych wymagań uczniów niepełnosprawnych. Ogromne znaczenie ma rodzaj mebli i krzeseł, tablic czy nawet wykładzin, które mogą dodatkowo stymulować rozwój dziecka.

Więcej

Podkategorie

 • Programy Multimedialne

  Programy multimedialne do placówek oświatowych

  Rozwój nowoczesnych technologii zaowocował powstaniem nowych możliwości na wielu płaszczyznach - również z zakresu edukacji w placówkach przedszkolnych oraz szkolnych. Programy multimedialne, które oferujemy, to doskonałe pomoce naukowe, które znajdą zastosowanie szczególnie w przypadku dzieci z trudnościami w nauce. Edukacja włączająca w szkole jest niezwykle istotna i każda placówka oświatowa powinna otwierać się na odmienne potrzeby dzieci nie tylko niepełnosprawnych, ale także tych, które mają mniej zdolności lub przejawiają problemy z koncentracją.

  Z myślą o dzieciach autystycznych przygotowaliśmy zestawy gier edukacyjnych oraz rehabilitacyjnych. Ich poziom dostosowany jest do zróżnicowanego stopnia dysfunkcji maluchów. Tego rodzaju pomoce naukowe doskonale stymulują zaburzone percepcje, usprawniają motorycznie, a także dają szansę na refulację emocji, ucząc ich wyrażania. Wśród bogatego asortymentu, który oferujemy osobom odwiedzającym nasz sklep internetowy, znajdują się również inne zbiory materiałów przeznaczone dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  Jesteśmy otwarci na zróżnicowane potrzeby i pragniemy dostarczać szereg różnorodnych rozwiązań, które będą charakteryzowały się skutecznością. Ciekawą opcją są również Magiczne Dywany, czyli rodzaj interaktywnych pomocy dydaktycznych przeznaczonych do gier, zabaw i ćwiczeń ruchowych. Tego rodzaju produkty rozwijają u dzieci dużą motorykę, pozytywnie wpływają na koordynację wzrokową i ruchową, spostrzegawczość, a także szybkość reakcji.

 • Czytanie i pisanie

  Prezentujemy Państwu pomoce dedykowane edukacji włączającej uczniów do czytania i pisania. 

  Poniżej znajduje się pełna lista produktów.

  Nauka czytania i pisania – pomoce terapeutyczne dla uczniów

  Nauka czytania i pisania to jedne z najważniejszych procesów rozwoju dziecka, kluczowe dla jego późniejszych umiejętności radzenia sobie w szkole lub w pracy. Dzięki atrakcyjnym pomocom edukacyjnym znajdującym się w ofercie sklepu, nauka tych umiejętności może stać się zabawą, a nie uciążliwym obowiązkiem i pozwoli dzieciom na szybsze opanowanie liter alfabetu czy cyfr.

  Nasz sklep oferuje pomoce terapeutyczne dla uczniów na przykład w postaci kolorowych tabliczek ze szlaczkami. Dostępne są również zestawy kart wzbogacających słownictwo dziecka i pozwalające na układanie słów, a następnie całych zdań i krótkich opowiadań. Ćwiczą rozumienie tekstu, co jest szczególnie przydatne w przypadku dzieci z pewnymi trudnościami rozwojowymi lub niepełnosprawnościami. Stworzona specjalnie z myślą o nich edukacja włączająca to metoda pozwalająca na zniwelowanie ograniczeń i barier społecznych, ekonomicznych, prawnych lub edukacyjnych, która umożliwia dzieciom z niepełnosprawnościami w pełni uczestniczyć w codziennym życiu. Znajdujące się w ofercie naszego sklepu pomoce edukacyjne pozwalają na elastyczną edukację, dostosowaną do indywidualnych potrzeb dziecka. Atrakcyjne kształty, wesołe kolory i zadania stawiane przed dziećmi przez znajdujące się w naszym asortymencie pomoce, wpływają korzystnie na ich rozwój, ćwiczą umiejętności pisania i czytania, a także wspierają nauczycieli i wychowawców w ich codziennej pracy. Wysoka jakość ich wykonania pozwala na wielokrotne wykorzystywanie ich w edukacji dziecięcej.

 • Logopedia

  Pomoce logopedyczne dla dzieci

  Edukacja włączająca to postrzeganie niepełnosprawności przez pryzmat tworzonych przez społeczeństwo barier. Mogą mieć one zróżnicowany charakter - społeczny, organizacyjny, prawny lub ekonomiczny. Według tej teorii to właśnie społeczeństwo jest odpowiedzialne za skutki niepełnosprawności i może dążyć do ich zmniejszania. Bardzo ważne jest włączanie osób z różnego rodzaju dysfunkcjami do życia społecznego, otwieranie się na ich potrzeby oraz oczekiwania. Przedszkola oraz szkoły powinny znosić wszelkie bariery edukacyjne, organizacyjne, techniczne czy mentalne, aby umożliwić podopiecznym bezproblemowe funkcjonowanie. Nasz sklep internetowy również otwiera się na te potrzeby, oferując zróżnicowane pomoce logopedyczne dla dzieci.

  Logopedia to część edukacji włączającej przeznaczona dla uczniów, którzy mają problemy z poprawną wymową. To właśnie do nich kierowane są prezentowane przez nas propozycje, wśród których możemy wyróżnić między innymi gry, książeczki oraz programy komputerowe. Bogaty asortyment obfituje w produkty odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb dzieci zmagających się z problemami o charakterze logopedycznym. Oferujemy wyłącznie sprawdzone artykuły, które z pewnością zyskają uznanie również w Państwa oczach. Pomoce naukowe dostępne są na trzech poziomach - łatwym, średnim oraz trudnym. Gwarantujemy atrakcyjne ceny polecanych przez nas pomocy naukowych, które niewątpliwie znajdą zastosowanie w takich miejscach jak chociażby przedszkola czy szkoły podstawowe.

 • Matematyka

  Pomoce dydaktyczne do zajęć matematyki

  Nasz sklep internetowy nieustannie otwiera się na rosnące potrzeby klientów. W tym celu pragniemy Państwu zaprezentować pomoce dydaktyczne do matematyki, które dedykowane są uczniom przejawiającym trudności w nauce tego przedmiotu. Edukacja włączająca w szkole oraz przedszkolu jest niezwykle ważna i ma na celu indywidualne podejście do dzieci, które mają problemy z przyswajaniem wiedzy z danego zakresu. W tym przypadku mamy do zaoferowania sprawdzone pomoce matematyczne, które znajdą zastosowanie u maluchów w różnym wieku.

  Wśród prezentowanego asortymentu znaleźć można między innymi artykuły, których celem jest sortowanie oraz przeliczanie, a także obliczenia pieniężne. Ponadto oferujemy pomoce dydaktyczne związane z ułamkami, figurami i bryłami, czasem i zegarem oraz orientacją przestrzenną. Nie zapomnieliśmy również o nauce mierzenia i ważenia, symetrii, a także logicznym myśleniu. W sprzedaży posiadamy liczne gry matematyczne, a także wiele innych artykułów, które znajdą zastosowanie w placówkach edukacyjnych - przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

  Gwarantujemy dużą różnorodność polecanych produktów, które dostępne są w prowadzonym przez nas sklepie internetowym w korzystnych cenach. Mamy nadzieję, że każda osoba zainteresowana ofertą znajdzie wśród dobrej jakości produktów rozwiązania odpowiednio dopasowane do konkretnych potrzeb swoich podopiecznych. Zapewniamy wyłącznie sprawdzone i skuteczne pomoce edukacyjne proponowane przez uznanych na branżowym rynku producentów.

 • Gimnastyka korekcyjna

  Gimnastyka korekcyjna w edukacji włączającej

  W ostatnim czasie bardzo wiele słyszy się o edukacji włączającej. Jej celem jest skuteczne usuwanie wszelkich barier stojących na drodze dzieci przejawiających różnego rodzaju trudności w nauce. Edukacja włączająca ściśle związana jest z przemianą szkół i podchodzeniem do każdego dziecka w sposób jak najbardziej indywidualny. Dotyczy nie tylko dzieci niepełnosprawnych, ale także takich, które mają problemy z koncentracją lub sprawnością ruchową, na przykład podczas zajęć gimnastyki korekcyjnej.

  Gimnastyka korekcyjna jest częścią wychowania fizycznego, w której obowiązują specyficzne formy ćwiczeń. Ruch jest w tym przypadku podporządkowany głównie celom terapeutycznym, a opracowane w odpowiedni sposób ćwiczenia mają na celu doprowadzenie do korekcji postawy ciała dzieci. Ćwiczenia te mogą mieć charakter oddechowy, korygujący, wzmacniający oraz antygrawitacyjny. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo różnego rodzaju pomoce do gimnastyki korekcyjnej, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu placówkach.

  Wśród nich należy wyróżnić przede wszystkim trampoliny, ławki oraz drabinki, maty i materace, profesjonalny sprzęt podwieszany, hamaki, plansze edukacyjne, piłki, kształtki rehabilitacyjne, a także wiele innych artykułów. Wyróżniają się one zarówno nowoczesnym designem, jak i najwyższą jakością. Są bezpieczne dla dzieci i doskonale spełniają swoje funkcje. Gwarantujemy klientom naszego sklepu korzystne ceny obejmujące cały prezentowany poniżej asortyment korekcyjny.

 • Dojrzałość emocjonalna

  Edukacja włączająca a dojrzałość emocjonalna u dziecka

  Rozwój emocjonalny dziecka jest tak samo ważny, jak rozwój umysłowy oraz ruchowy. Zachowanie niektórych dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym może budzić niepokój, dlatego nigdy nie wolno bagatelizować żadnego problemu. Zaburzenia emocjonalne mogą objawiać się na wiele sposobów, a jednym z nich są nagłe wybuchy złości młodych ludzi. Mogą one przybierać formę słowną lub wiązać się z agresywnymi czynami w stosunku do innych dzieci lub przedmiotów. Edukacja włączająca w szkole powinna zatem obejmować również terapię związaną z rozwojem emocjonalnym dzieci.

  Wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdą Państwo liczne pomoce edukacyjne, takie jak chociażby worki do boksowania, które dają możliwość bezpiecznego odreagowania negatywnych emocji. Worki te zostały wykonane w trwały sposób z dobrych jakościowo materiałów i dostępne są w licznych wariantach. Inną propozycją, która ma na celu kształtować dojrzałość emocjonalną dziecka, są zegary emocji czy pamiętniki humoru dostępne w naszym sklepie internetowym w przystępnych cenach.

  Ciekawą opcją są kąciki emocji, które znajdą zastosowanie w placówkach wczesnoszkolnych oraz przedszkolnych. W sprzedaży posiadamy również praktyczne materiały przeznaczone dla nauczycieli, wśród których znaleźć można prezentacje tematyczne, poradniki merodyczne oraz scenariusze zajęć wychowawczych. W ramach zestawów dostępne są również specjalne ulotki przeznaczone dla rodziców dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi. Zachęcamy do poznania wszystkich naszych propozycji.

 • Terapia dzieci z ADHD

  Terapia dzieci z ADHD - pomoce edukacyjne i logopedyczne

  W terapii dzieci cierpiących na ADHD bardzo ważne jest indywidualne podejście do młodego człowieka oraz jego problemów. Istnieją zarówno terapie indywidualne, jak i grupowe, które przynoszą pożądane rezultaty, jeżeli realizowane są we właściwy sposób. Edukacja włączająca, która wprowadzana jest w szkołach podstawowych oraz przedszkolach, zakłada przede wszystkim terapię behawioralną, wyrównawczą, a także terapię mowy i języka, która odbywa się z udziałem logopedy. Właśnie w tym celu przygotowaliśmy z myślą o naszych klientach zróżnicowane pomoce edukacyjne i logopedyczne, które doskonale odpowiedzą na potrzeby dzieci zmagające się z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, deficytem uwagi oraz zaburzeniami hiperkinetycznymi. Należy jednak pamiętać, że terapia dzieci z ADHD wymaga nie tylko zastosowania właściwych akcesoriów pomocniczych, ale przede wszystkim odpowiedniego podejścia osób wykwalifikowanych, które będą w stanie pomóc dzieciom cierpiącym na zaburzenia.

  Przygotowana przez nas bogata oferta obejmuje między innymi szereg gier, które mają na celu na przykład naukę kodeksu dobrego zachowania. Inną, równie ciekawą propozycją, jest piasek kinetyczny, czyli materiał doskonały do modelowania, bardzo miękki i niebrudzący rąk. Zabawa z takim piaskiem ma charakter wyciszający oraz terapeutyczny. Innymi rozwiązaniami są kolorowe klepsydry, które wykorzystują przepływ oleistych substancji, specjalne hamaki, tunele, maty edukacyjne, a także wiele innych produktów najwyższej jakości.

 • Percepcja wzrokowa

  Rozwój percepcji wzrokowej u dziecka z Moje Bambino

  Percepcja wzrokowa to zdolność rozpoznawania oraz rozróżniania bodźców wzrokowych. Obejmuje ona również umiejętność ich interpretowania przez odniesienie dziecka do przeżytych doświadczeń. To nie tylko zdolność do spostrzegania - warto wiedzieć, że interpretacja owych bodźców dokonuje się w mózgu, a nie, jak mogłoby się wydawać, w siatkówce. Zaburzenia percepcji wzrokowej mogą mieć różne podłoże. Pragnąc wspomagać rozwój spostrzegania wzrokowego, pragniemy zaproponować odwiedzającym nas klientom produkty, które doskonale trafią w potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym zmagających się z tego rodzaju zaburzeniami.

  Edukacja włączająca ma na celu otwieranie się zróżnicowane możliwości maluchów, wspomaganie ich rozwoju oraz wykorzystywanie w terapii odpowiednich narzędzi, które w tym przypadku mają na celu rozwój percepcji wzrokowej u dzieci. Proponujemy szereg ciekawych rozwiązań, do których należy zaliczyć między innymi klocki oraz plansze edukacyjne zaprojektowane w najbardziej kontrastowych kolorach, jakimi są biały oraz czarny. To idealna pro