Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Kategorie

Edukacja matematyczna
Edukacja matematyczna dzieci - pomoce i materiały Matematyka to przedmiot często sprawiający uczniom problemy i wywołujący niepotrzebny strach. Trudno się temu dziwić, gdyż abstrakcyjne pojęcia i ...

Edukacja matematyczna dzieci - pomoce i materiały

Matematyka to przedmiot często sprawiający uczniom problemy i wywołujący niepotrzebny strach. Trudno się temu dziwić, gdyż abstrakcyjne pojęcia i zagadnienia mogą być niezrozumiałe i niełatwe do opanowania. Dlatego należy wspomagać naukę tego przedmiotu ciekawymi i wartościowym pomocami. Sklep Moje Bambino to miejsce, gdzie znaleźć można podręczniki i akcesoria, dzięki którym uczniowie chętniej będą przyswajali wiedzę o liczbach czy geometrię. Edukacja matematyczna w przedszkolu musi być przystępna dla tej grupy wiekowej. Szybko dekoncentrujące się przedszkolaki wymagają tego, aby przekazywać im informacje wykorzystując ku temu atrakcyjną zabawę. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku bardzo kolorowe klocki czy zestawy do sortowania. Dzieci zachwycą też na pewno duże liczydła i małe koralki, które z największa radością będą przeliczać. Wspólna zabawa z rówieśnikami przy użyciu klocków z namalowanymi liczbami to okazja, aby zacząć naukę matematyki. Banknoty i monety służące do naśladowania przez dzieci sytuacji, które znają ze sklepów, właściwie wesprą naukę wykonywania prostych działań dodawania i odejmowania.

Rozwój edukacji matematycznej stworzył możliwości wykorzystywania podczas zajęć w szkołach bardzo skutecznych programów multimedialnych. Zrealizowanie z nimi podstawy programowej będzie dla nauczycieli dużo łatwiejsze, a uczniowie docenią nową formę lekcji, która nie polega na notowaniu wzorów w zeszycie. Działy takie jak geometria czy ułamki mogą zostać przedstawione i wytłumaczone w przejrzystszy i ciekawszy sposób. Przestrzenne bryły rozkładające się na części świetnie zobrazują problemy z zakresu arytmetyki jak i geometrii. Oprócz tego, takie gry jak domino czy bingo pozwalają na wprowadzenie koleżeńskiej rywalizacji podczas liczenia i budują szansę integracji w grupie Dodatkowe podręczniki to szansa na przyjrzenie się liczbom z zupełnie innej strony. Edukacja matematyczna dzieci to wyzwanie dla każdego pedagoga. Zatem odpowiednie pomoce i materiały pozwolą na poprowadzenie ciekawszej i efektywniejszej lekcji. Oferta Moje Bambino przewiduje atrakcyjne ceny, co nie wpłynie znacznie na budżet szkolny.

Więcej

Podkategorie

 • Programy multimedialne
 • Sortowanie i przeliczanie
 • Działania matematyczne
 • Numicon
 • Obliczenia pieniężne
 • Ułamki
 • Mierzenie i ważenie
 • Czas i zegar
 • Figury i bryły
 • Orientacja przestrzenna
 • Symetria
 • PUS
 • Logiczne myślenie
 • Gry edukacyjne matematyczne

  Edukacyjne gry planszowe matematyczne

  Edukacyjne gry matematyczne mogą stanowić dla dziecka źródło świetnej zabawy, przy jednoczesnym zaznajamianiu go z podstawami królowej nauk. Z całą pewnością na szczególną uwagę w tej kategorii zasługują wszelkiego rodzaju maty, plansze i karty, ale ogromnie popularną kategorię stanowią również planszowe gry. Matematyka podana kilkulatkowi czy też nieco starszemu dziecku w takiej formie może być dla niego naprawdę przyjemna. Sklep Moje Bambino specjalnie z myślą o małych umysłach przygotował bogaty asortyment gier matematycznych, których wspólny mianownik stanowią wesoła kolorystyka oraz atrakcyjna cena.

  Najmłodsze dzieciaki, które dopiero poznają cyfry, z pewnością wiele skorzystają na zabawie kolorowymi kwadratami, które są przeznaczone właśnie do nauki liczenie w zakresie do dziesięciu. Jeżeli jednak naszą pociechę chcemy zaznajomić z podstawami dodawania bądź obejmowania, to przydatne mogą być w tym celu edukacyjne maty oraz lokomotywy służące do podpisywania wagoników odpowiednimi wartościami liczbowymi. Bardzo pomocne w nabieraniu biegłości w liczeniu będą z pewnością gry planszowe o tematyce codziennych zakupów czy też skojarzeń związanych z tabliczką mnożenia.

  Szczególnie skuteczne podczas matematycznej edukacji połączonej z zabawą są unikatowe układanki Schubitrix. Te edukacyjne gry matematyczne działają na zasadzie podobnej do domina. Przy ich pomocy dzieci poznają zarówno podstawy dodawania, odejmowania, mnożenia oraz dzielenia, jak i figury geometryczne, objętości, wagi, a także ułamki.

Potrzebujesz konsultacji przy wyborze oferty? Skontaktuj się z Przedstawicielem w Twoim regionie.