Wyposażenie sali SI

Jak urządzić dziecku przestrzeń bezpieczną i przyjazną sensorycznie?

W integracji sensorycznej układ nerwowy człowieka odbiera bodźce z wszystkich zmysłów. Celem wykonania tego procesu, jest dostarczanie organizmowi takiej ilości z receptorów, aby zapewnić efektowniejsze działanie centralnego układu nerwowego. Nasza oferta zawiera pomysły na przestrzeń odnośnie tego jak urządzić dziecku przestrzeń przyjazną sensorycznie. Jest to niezmiernie ważne w odbywaniu różnego rodzaju terapii.

Integracja sensoryczna przede wszystkim pozwala dziecku na poprawę funkcjonowania emocjonalnego, zdolności wzrokowych i słuchowych, sprawność odnośnie motoryki, uwagę, koncentrację oraz samoświadomość. W terapii dziecko ma przekonanie, że prowadzi zajęcia wspólnie z terapeutą. W czasie zajęć dziecko nie uczy się konkretnych umiejętności. Rozwijane są natomiast procesy nerwowe, które są podstawą późniejszego zdobywania umiejętności. Sala integracji sensorycznej musi być odpowiednio wyposażona, lecz przede wszystkim ma budzić w dziecku pozytywne emocje wraz z poczuciem bezpieczeństwa.

Pomysły na przestrzeń dostępne w ofercie umożliwiają zajęcia sensoryczne dla niemowląt i małych dzieci. Sala doświadczania światła pomoże dzieciom odczuwać bodźce dotyczące wszystkich zmysłów. Sala do integracji sensorycznej - ruch i dotyk rozwija równowagę, koordynację wzrokowo - ruchową, orientację w przestrzeni oraz kondycję fizyczną. Umożliwiamy ponadto zaprojektowanie całych sal w przedszkolach zgodnie z metodą integracji sensorycznej. Oferta ma na celu ułatwienie zaprojektowania danej sali, zgodnie z wymaganiami Klienta.

Najważniejsze jest, aby podczas takich zajęć dziecko miało zapewnione jak najlepsze warunki, sprzyjające odpowiedniemu skupieniu, a także dostosowane do jego potrzeb. Przestrzeń dostępna i bezpieczna to taka, która zachęcająca do działania i nie przynosi niepotrzebnej dekoncentracji. Wbrew pozorom, niełatwo jest stworzyć miejsce idealne, jednak dzięki naszemu doświadczeniu, potrafimy w jak najlepszy sposób zorganizować i zaaranżować pomieszczenie, aby doskonale spełniało swoje funkcje i wspomagało proces integracji sensorycznej. Najlepsza przestrzeń wspierająca dziecko powinna zawierać fakturowe elementy, przyciągające wzrok dekoracje, jak np. sensoryczne kwadraty, oraz umożliwiać kontakt z różnymi kształtami i materiałami, jak np. miękki polarowy kocyk, korkowa tablica, plastikowa piłka itd. Sala zachęcająca do podejmowania aktywności będzie więc dla malucha przestrzenią, w której rozwinie swoją małą motorykę, zmysł dotyku oraz wzroku. Podczas urządzania takiego pokoju przywiązujemy wagę do każdego szczegółu.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę