Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

SZYBKIE PŁATNOŚCI
już dostępne

Filtruj

Kategorie

Programy multimedialne
Multimedialne programy edukacyjne dla dzieci Pierwsze lata życia są dla dziecka bardzo istotne, jeśli chodzi o rozwój poznawczy. Wtedy to kształtują się wzorce zachowań i reakcji ...

Multimedialne programy edukacyjne dla dzieci

Pierwsze lata życia są dla dziecka bardzo istotne, jeśli chodzi o rozwój poznawczy. Wtedy to kształtują się wzorce zachowań i reakcji na różnorodne bodźce płynące z otoczenia. Niekiedy odbiór ten bywa zaburzony. Wtedy trzeba powziąć działania, które doprowadzą do poprawy niekorzystnego rozwoju, nakierowania go na odpowiednie tory. Jedno z takich kół ratunkowych stanowi odpowiednia terapia.

Integracja sensoryczna (terapia) jest rodzajem działań o charakterze terapeutycznym, mających na celu umożliwienie prawidłowego rozwoju w zakresie odbioru wrażeń zmysłowych (percepcji), ich odpowiedniej segregacji, a także ich oceny oraz interpretacji przez mózg (przetwarzania informacyjnego). Dzięki właściwemu funkcjonowaniu powyżej wymienionych czynności reakcja na wspomniane bodźce może być adekwatna do sytuacji, w której się one pojawiły.

Terapia integracji sensorycznej może być prowadzona poprzez specjalne programy multimedialne dla dzieci. Mowa tutaj między innymi o różnego rodzaju modułach interaktywnych (reagujących na określone działania dziecka), matach do gry, czy aktywnych planszach. Program multimedialny, aby należycie spełniał swoje zadania, musi przede wszystkim angażować różne zmysły (np. wzrok, słuch, dotyk) w tym samym momencie. Równoczesność występowania bodźców płynących do różnych zmysłów jest tutaj absolutną podstawą.

Niewątpliwie multimedialne programy edukacyjne to przyszłość szkolnictwa, a także wszelkich działań, które sprzyjają korygowaniu zaburzeń o charakterze sensorycznym i poznawczym.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 39 elementów