Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

SZYBKIE PŁATNOŚCI
już dostępne

Kategorie

Integracja sensoryczna
W Moje Bambino doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób właściwa integracja sensoryczna wpływa na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka. W tym ...

W Moje Bambino doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób właściwa integracja sensoryczna wpływa na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka. W tym celu zaprojektowaliśmy całe kolekcje stylowych mebli i zestawów sensorycznych, które idealnie sprawdzają się jako element aranżacji bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla najmłodszych.

Całość naszej oferty uzupełniają pomoce edukacyjne, wspierające rozwój percepcji: wzrokowej, słuchowej, dotykowej i zapachowej. Dodatkowo znajdą Państwo u nas: klocki konstrukcyjne, kształtki rehabilitacyjne, labirynty manipulacyjne, układanki, mozaiki, piłki, tabliczki manipulacyjne, a nawet pomoce do ćwiczeń równowagi, czyli produkty wspierające rozwój małej i dużej motoryki.

Tym, co wyróżnia nasze produkty jest najwyższa jakość. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać Państwu niezawodne pomoce edukacyjne, wspierające rozwój dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. W razie jakichkolwiek pytań, nasi konsultanci pozostają do Państwa dyspozycji.

Integracja sensoryczna – zabawki i sprzęt

W Moje Bambino doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób właściwa integracja sensoryczna wpływa na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka. W tym celu zaprojektowaliśmy całe kolekcje stylowych mebli i zestawów sensorycznych, które idealnie sprawdzają się jako element aranżacji bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla najmłodszych. Oferowane zabawki sensoryczne nie tylko dostarczają bodźców dotykowych, ale także ułatwiają ćwiczenie zdolności manualnych poprzez poprawę koordynacji wzrokowo - ruchowej.

Integracja sensoryczna jest złożonym procesem stymulowania rozwoju społecznego i ruchowego dlatego należy podejść do niego w kompleksowy sposób. Całość naszej oferty uzupełniają pomoce edukacyjne, wspierające rozwój percepcji: wzrokowej, słuchowej, dotykowej i zapachowej. Dodatkowo znajdą Państwo u nas zabawki edukacyjne jak: klocki konstrukcyjne, kształtki rehabilitacyjne, labirynty manipulacyjne, układanki, mozaiki, piłki, tabliczki manipulacyjne, a nawet pomoce do ćwiczeń równowagi, czyli produkty wspierające rozwój małej i dużej motoryki.

Tym, co wyróżnia nasze produkty jest najwyższa jakość. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać Państwu niezawodne pomoce edukacyjne, wspierające rozwój dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. W razie jakichkolwiek pytań nasi konsultanci pozostają do Państwa dyspozycji.

Więcej

Podkategorie

 • SI Rozwój zmysłów

  Integracja sensoryczna malucha – rozwój zmysłów u dziecka

  Dla każdego rodzica bardzo ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dokłada wszelkich starań, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Wolny czas poświęca się na zabawę, a także rozwój poprzez zabawę. Najczęściej jednak rodzic skupia się na rozwoju mowy oraz motoryki małej i dużej, ponieważ tutaj widoczne są efekty starań, a także kładzie się nacisk na kształtowanie tych podstawowych umiejętności. Tymczasem często zapomina się o tym, że taki sam nacisk, jak na kształtowanie tych podstawowych umiejętności, powinno kłaść się na rozwój zmysłów u dziecka - dotyku, wzroku, słuchu, smaku, węchu. Integracja sensoryczna w pierwszym momencie dla rodziców może brzmieć nieco abstrakcyjnie, jednak tak naprawdę jest to możliwe do samodzielnego ćwiczenia w domu w ramach zabawy z dzieckiem.

  Rozwój zmysłów dziecka odbywa się już w brzuchu mamy, dlatego tak dużo słyszy się o tym, aby mówić wtedy do niego. Dużo mam skupia się na tych aspektach podczas ciąży, jednak po urodzeniu dziecka często się o tym zapomina. Tymczasem integracja sensoryczna i sensomotoryka mają znaczący wpływ na prawidłowy rozwój naszego dziecka. Jedno i drugie opiera się na dostarczaniu mu zewnętrznych bodźców dotykowych oraz wizualnych, które mają za zadanie stymulować zarówno zmysły dziecka, jak i motorykę małą i dużą, przyspieszając tym samym osiągnięcie przez dziecko dojrzałości psychomotorycznej.

  Integracja sensoryczna jest coraz popularniejsza, coraz więcej ośrodków posiada ją w swojej ofercie. Rodzice często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ nie mają pewności ani wiedzy, jak rozwijać zmysły dziecka. Tymczasem integracja sensoryczna malucha może być z łatwością prowadzona w domu za pomocą przedmiotów znajdujących się w domu (różnorodne olejki, przyprawy, faktury), ale warto również zaopatrzyć się w produkty z szerokiej oferty sklepu internetowego Moje Bambino, w którym z łatwością odnajdą Państwo ciekawe produkty do samodzielnych, domowych ćwiczeń rozwijających zmysły.

 • SI Dojrzałość społeczna

  Dojrzałość społeczna w integracji sensorycznej

  Firma Moje Bambino od lat wspiera rodziców i ich pociechy w prawidłowym rozwoju. Produkowane pomoce edukacyjne kierowane są dla najmłodszych, by wspierać ich wszechstronny rozwój, a oferta firmy stale jest poszerzana zgodnie z potrzebami klientów. Moje Bambino jako doświadczony producent pomocy edukacyjnych zdaje sobie sprawę, jak właściwa integracja sensoryczna ma wpływ na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka. Dlatego też w ofercie wydawnictwa odnaleźć można różnorodne meble i zestawy sensoryczne wpierające integrację zmysłów. Mogą one stanowić nie tylko część bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci, ale przede wszystkim świetnie wspierać obszary integracji sensorycznej. Moje Bambino oferuje również pomoce edukacyjne usprawniające rozwój percepcji: wzrokowej, słuchowej, dotykowej i zapachowej. Ponadto proponuje także klocki konstrukcyjne, kształtki rehabilitacyjne, labirynty manipulacyjne, układanki, mozaiki, piłki, tabliczki manipulacyjne, a nawet pomoce wykorzystywane do ćwiczenia równowagi, są to produkty wspierające rozwój małej i dużej motoryki. Firma szczególną wagę przywiązuje również do wspierania tak ważnej umiejętności, jaką jest dojrzałość społeczna. W tym celu wydawnictwo oferuje szereg pomocy, gier edukacyjnych, zabaw integracyjnych czy pomocy logopedycznych wykorzystywanych zarówno przez nauczycieli, jak i przez rodziców. Dojrzałość społeczna stanowi bowiem zdolność, bez której trudno funkcjonować w społeczeństwie. Ważne jest, by ukształtować tę zdolność już u najmłodszych. W związku z tym wszystkie oferowane produkty tworzone są z myślą, by wspierać umiejętności współpracy, komunikacji i prawidłowej mowy dzieci.

 • SI Mała motoryka

  Rozwój małej motoryki u dziecka – integracja sensoryczna

  Integracja sensoryczna staje się coraz popularniejsza i coraz więcej ośrodków, szkół, przedszkoli posiada takowe zajęcia w swojej ofercie. Profesjonalne sale przeznaczone do ćwiczeń są wyposażone w drogie sprzęty, które mają na celu rozwijać zmysły, a przez to centralny układ nerwowy. Jeszcze jakiś czas temu integracja sensoryczna przeznaczona była głównie dla dzieci niepełnosprawnych, ale obecnie coraz chętniej korzystają z niej również rodzice dzieci zdrowych, traktując takowe zajęcia jako zabawę z dzieckiem. Nic dziwnego, ponieważ przedmioty wykorzystywane w integracji sensorycznej są wyjątkowo atrakcyjne dla dzieci (np. huśtawki, równoważnie), ponieważ podczas zajęć dziecko nie tylko może swobodnie się poruszać, ale także pobudza swoją ciekawość poprzez różnorodne ćwiczenia, poznawanie nowych smaków, zapachów. Dzięki zastosowaniu różnorodnych przedmiotów i zabawek rozwija się również motoryka mała dziecka, czyli rozwój umiejętności w obrębie dłoni: rozwój manualny, rozwój chwytu. Rozwój małej motoryki jest szczególnie ważny i powinien być dla rodziców ważny już od najmłodszych lat. Integracja sensoryczna może odbywać się nie tylko w profesjonalnych salach, ale również w domowych pieleszach. Szczególnie jeśli chodzi o rozwój motoryki małej małego dziecka, którą z łatwością można wykonywać w domu za pomocą zwykłych, domowych przedmiotów. Warto jednak zaopatrzyć się w również w przedmioty z szerokiej oferty sklepu internetowego Moje Bambino, dzięki którym mała motoryka dziecka z powodzeniem będzie rozwijać się poprzez codzienną zabawę ciekawymi zabawkami.

 • SI Duża motoryka

  Rozwój dużej motoryki u dziecka – ćwiczenia

  Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka, którą dzielimy na motorykę małą (dotyczy sprawności dłoni i palców) oraz motorykę dużą (sprawność całego ciała). Motoryka nie jest dana człowiekowi, tylko wykształca się od pierwszych dni życia poprzez swobodny ruch oraz konkretne ćwiczenia, które mają dążyć do osiągania kolejnych sprawności, jakie są oczekiwane w danym okresie życia dziecka. Rozwój dużej motoryki to podstawa, aby przejść do rozwijania motoryki małej, ponieważ nie ma możliwości, aby bez uzyskania ogólnej sprawności ciała, osiągać zadowalające wyniki w rozwijaniu motoryki małej. Umiejętności motoryczne to np. bieganie, zabawy równoważne, gra w piłkę, skakanie, jazda na rowerze, pływanie, czołganie się. Większość dzieci uzyskuje te sprawności w miarę swego rozwoju, jednak u niektórych można zaobserwować problemy z osiąganiem kolejnych umiejętności. Dla takich dzieci przeznaczona jest integracja sensoryczna, której zadaniem jest oprócz rozwoju zmysłów, zdolności odczuwania bodźców, rozwoju centralnego układu nerwowego także rozwój dużej motoryki, koordynacji ciała oraz planowania ruchu.

  W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo profesjonalne wyposażenie sal do integracji sensorycznej (sprzęt podwieszany, hamaki, materace i maty, pomoce do ćwiczeń równowagi i wiele innych), które z pewnością sprawdzą się zarówno na salach, jak i w domowych warunkach. Duża motoryka, a następnie również i motoryka mała, z pomocą naszych sprzętów z pewnością będzie rozwijać się lepiej i szybciej, a także i przyjemniej zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica, zamieniając żmudne ćwiczenia w zabawę.

 • SI Kąciki sensoryczne

  Przestrzeń sensoryczna dla dziecka

  Integracja sensoryczna to coraz popularniejsza forma ćwiczeń, która coraz częściej nie tylko wykonywana jest w profesjonalnych salach i ośrodkach, ale rodzice są również coraz bardziej świadomi, jak ważny jest rozwój zmysłów dziecka oraz centralnego układu nerwowego. Do integracji sensorycznej z powodzeniem można wykorzystywać proste przedmioty, jakie znajdują się w każdym domu - przyprawy, zapachy, kuchenne akcesoria, które pozytywnie wpłyną na rozwój zmysłów dziecka. Jeśli dziecko posiada własny pokój lub kącik do zabawy, warto zaaranżować go na przestrzeń sensoryczną, która wszechstronnie pobudzi zmysły dziecka - wzrok, węch, dotyk, smak, słuch, a także ich wzajemnej współpracy. Kąciki sensoryczne z łatwością zaprojektuje każdy rodzic własnymi siłami, ale warto również wyposażyć się w profesjonalne sprzęty, które z powodzeniem zastąpią dziecku tradycyjne zabawki. Kącik sensoryczny powinien być strefą dziecka, w której chętnie spędza czas i czuje się bezpiecznie, dlatego warto zadbać o to, aby było to miejsce ciekawe dla dziecka, ale równocześnie nie prowadziło do ‘przestymulowania’ dziecka poprzez zbyt wiele bodźców równocześnie. Przestrzeń sensoryczna, w zależności od naszych możliwości finansowych, powinna być wyposażona w sprzęty, które pozytywnie wpłyną na rozwój równowagi (huśtawki, równoważnie), słuchu (odtwarzacz muzyki, nie telewizor!), czucia głębokiego (np. masażery), zapachu ( różnorodne olejki eteryczne), motoryki małej i dużej (zabawki dotykowe). Wiele sprzętów do kącika znajdziemy w domu lub wykonamy je samodzielnie, ale warto również zaopatrzyć się w profesjonalne sprzęty, które oferuje Moje Bambino w konkurencyjnych cenach, z pewnością Państwa dziecko będzie zachwycone swoim kącikiem i z chęcią będzie spędzać w nim czas.

 • Programy multimedialne

  Multimedialne programy edukacyjne dla dzieci

  Pierwsze lata życia są dla dziecka bardzo istotne, jeśli chodzi o rozwój poznawczy. Wtedy to kształtują się wzorce zachowań i reakcji na różnorodne bodźce płynące z otoczenia. Niekiedy odbiór ten bywa zaburzony. Wtedy trzeba powziąć działania, które doprowadzą do poprawy niekorzystnego rozwoju, nakierowania go na odpowiednie tory. Jedno z takich kół ratunkowych stanowi odpowiednia terapia.

  Integracja sensoryczna (terapia) jest rodzajem działań o charakterze terapeutycznym, mających na celu umożliwienie prawidłowego rozwoju w zakresie odbioru wrażeń zmysłowych (percepcji), ich odpowiedniej segregacji, a także ich oceny oraz interpretacji przez mózg (przetwarzania informacyjnego). Dzięki właściwemu funkcjonowaniu powyżej wymienionych czynności reakcja na wspomniane bodźce może być adekwatna do sytuacji, w której się one pojawiły.

  Terapia integracji sensorycznej może być prowadzona poprzez specjalne programy multimedialne dla dzieci. Mowa tutaj między innymi o różnego rodzaju modułach interaktywnych (reagujących na określone działania dziecka), matach do gry, czy aktywnych planszach. Program multimedialny, aby należycie spełniał swoje zadania, musi przede wszystkim angażować różne zmysły (np. wzrok, słuch, dotyk) w tym samym momencie. Równoczesność występowania bodźców płynących do różnych zmysłów jest tutaj absolutną podstawą.

  Niewątpliwie multimedialne programy edukacyjne to przyszłość szkolnictwa, a także wszelkich działań, które sprzyjają korygowaniu zaburzeń o charakterze sensorycznym i poznawczym.

 • Pomysły na przestrzeń

  Jak urządzić dziecku przestrzeń bezpieczną i przyjazną sensorycznie?

  W integracji sensorycznej układ nerwowy człowieka odbiera bodźce z wszystkich zmysłów. Celem wykonania tego procesu, jest dostarczanie organizmowi takiej ilości z receptorów, aby zapewnić efektowniejsze działanie centralnego układu nerwowego. Nasza oferta zawiera pomysły na przestrzeń odnośnie tego jak urządzić dziecku przestrzeń przyjazną sensorycznie. Jest to niezmiernie ważne w odbywaniu różnego rodzaju terapii.

  Integracja sensoryczna przede wszystkim pozwala dziecku na poprawę funkcjonowania emocjonalnego, zdolności wzrokowych i słuchowych, sprawność odnośnie motoryki, uwagę, koncentrację oraz samoświadomość. W terapii dziecko ma przekonanie, że prowadzi zajęcia wspólnie z terapeutą. W czasie zajęć dziecko nie uczy się konkretnych umiejętności. Rozwijane są natomiast procesy nerwowe, które są podstawą późniejszego zdobywania umiejętności. Sala integracji sensorycznej musi być odpowiednio wyposażona, lecz przede wszystkim ma budzić w dziecku pozytywne emocje wraz z poczuciem bezpieczeństwa.

  Pomysły na przestrzeń dostępne w ofercie umożliwiają zajęcia sensoryczne dla niemowląt i małych dzieci. Sala doświadczania światła pomoże dzieciom odczuwać bodźce dotyczące wszystkich zmysłów. Sala do integracji sensorycznej - ruch i dotyk rozwija równowagę, koordynację wzrokowo - ruchową, orientację w przestrzeni oraz kondycję fizyczną. Umożliwiamy ponadto zaprojektowanie całych sal w przedszkolach zgodnie z metodą integracji sensorycznej. Oferta ma na celu ułatwienie zaprojektowania danej sali, zgodnie z wymaganiami Klienta.

  Najważniejsze jest, aby podczas takich zajęć dziecko miało zapewnione jak najlepsze warunki, sprzyjające odpowiedniemu skupieniu, a także dostosowane do jego potrzeb. Przestrzeń dostępna i bezpieczna to taka, która zachęcająca do działania i nie przynosi niepotrzebnej dekoncentracji. Wbrew pozorom, niełatwo jest stworzyć miejsce idealne, jednak dzięki naszemu doświadczeniu, potrafimy w jak najlepszy sposób zorganizować i zaaranżować pomieszczenie, aby doskonale spełniało swoje funkcje i wspomagało proces integracji sensorycznej. Najlepsza przestrzeń wspierająca dziecko powinna zawierać fakturowe elementy, przyciągające wzrok dekoracje, jak np. sensoryczne kwadraty, oraz umożliwiać kontakt z różnymi kształtami i materiałami, jak np. miękki polarowy kocyk, korkowa tablica, plastikowa piłka itd. Sala zachęcająca do podejmowania aktywności będzie więc dla malucha przestrzenią, w której rozwinie swoją małą motorykę, zmysł dotyku oraz wzroku. Podczas urządzania takiego pokoju przywiązujemy wagę do każdego szczegółu.

Potrzebujesz konsultacji przy wyborze oferty? Skontaktuj się z Przedstawicielem w Twoim regionie.