Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Kategorie

Pomoce edukacyjne
Poza szeroką gamą pomocy dydaktycznych oferowanych na Naszej stronie, możemy również poszczycić się  Własnymi produktami. Zapraszamy do obejrzenia katalogu z autorskimi pomocami Moje Bambino    ...

Poza szeroką gamą pomocy dydaktycznych oferowanych na Naszej stronie, możemy również poszczycić się  Własnymi produktami. Zapraszamy do obejrzenia katalogu z autorskimi pomocami Moje Bambino   

Moje Bambino doskonale rozumie potrzeby współczesnych dzieci. Równocześnie staramy się nadążać za zmianami w branży edukacyjnej, czego dowodem są nasze pomoce dydaktyczne. Posiadamy niezwykle bogaty asortyment, dostosowany do dzieci w każdym wieku. Oferujemy innowacyjne materiały rozwijające u uczniów umiejętności: językowe, matematyczne, logopedyczne, a także manualne. Dodatkowo posiadamy szeroką gamę materiałów do nauki języka angielskiego, które poprzez zabawę pomagają dzieciom opanować podstawy tegoż języka.

 

Mamy w swojej ofercie również bardzo bogatą kolekcję pomocy rozwijających u dzieci małą, a także ogólną sprawność ruchową. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna w tak młodym wieku jest aktywność fizyczna.

 

Jeśli interesują Państwa nowatorskie i skuteczne pomoce edukacyjne, zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. W razie pytań, nasi konsultanci służą radą oraz pomocą.

Przydatne pomocne edukacyjne i dydaktyczne

Prezentowane poniżej pomoce edukacyjne doskonale sprawdzą się zarówno w żłobkach i przedszkolach, jak i w szkołach podstawowych. Mała motoryka, stymulowanie rozwoju, a także edukacja włączająca to tylko niektóre podkategorie, w których znajdą Państwo zaprojektowane w ciekawy i przemyślany sposób artykuły przeznaczone dla dzieci. Zakupione w naszym sklepie internetowym pomoce dydaktyczne z pewnością pozytywnie zaskoczą zarówno Państwa, jak i korzystające z nich maluchy. Oferujemy szeroki wybór artykułów, które zostały wykonane w staranny i bardzo trwały sposób, a w naszym sklepie dostępne są w korzystnych cenach.

Więcej

Podkategorie

 • Przedszkole i Żłobek - Mała motoryka

  Rozwój małej motoryki u dzieci w przedszkolu i żłobku

  Mała motoryka ma ogromny wpływ na dalszą naukę malowania, pisania i innych czynności, do których potrzebujemy sprawnych rąk, a przede wszystkim dłoni. Wszystkie umiejętności motoryczne uzyskuje się poprzez codzienne ćwiczenia z wykorzystaniem stworzonych do tego celu zabawek. Wiele możliwości znajduje się w naszym specjalistycznym sklepie.

  Jak wspomóc ćwiczenie motoryki?

  Rozwój motoryki małej u dzieci to długotrwały proces poznawczy. Od najmłodszych lat dzieci uczą się umiejętności trzymania sztućców, kredek, chwytania piłki. Nauka jest długa, ponieważ dokładność w wykonywaniu takich czynności otrzymuje się wraz z ilością ćwiczeń. Możemy ten proces przyspieszyć poprzez dodatkowe niedrogie zabawki, które będą stymulować ruch dłoni i palców.

  Najłatwiejszym, a zarazem najlepszym sposobem na rozwój motoryki małej u dzieci jest stymulacja dłoni poprzez pomoce i zabawki do ćwiczeń. W naszym sklepie prezentujemy proste i łatwe w obsłudze zabawki, które powinno posiadać każde przedszkole i żłobek. Wśród nich znajdują się drewniane, kolorowe, ale nietoksyczne artykuły takie jak labirynty o różnych wielkościach, tablety i tabliczki manipulacyjne, przesuwanki, układanki i wiele innych. Każdą z nich możemy dopasować do aktualnych możliwości każdego dziecka. Wszystkie posiadają atesty oraz zalecenia wiekowe, dzięki czemu nie przyniosą podopiecznym żadnych szkód, a jedynie długofalowe korzyści.

  Rozwój poprzez zabawę

  Rozwój umiejętności wynika często z możliwości, jakie dziecko otrzymuje od osoby dorosłej. Rolą rodziców i nauczycieli jest zmotywowanie dziecka do wykonywania ćwiczeń oraz wspieranie go w trudniejszych zabawach. Nauka przeplatania, przesypywania, układania czy przesuwania w linii pomaga nie tylko w nabywaniu umiejętności manualnych, ale również poprawia koncentrację, ćwiczy cierpliwość, czy spostrzegawczość. Pomaga to w nauce pisania, a ponadto wspiera dalszą naukę umiejętności wiązania sznurówek, zamykania zamków oraz zapinania guzików. Przykładów jest mnóstwo, lecz do każdej z nich dzieci muszą posiadać sprawne dłonie. Oczekiwany efekt widoczny będzie razem z naszymi zabawkami.

 • Przedszkole i Żłobek - Stymulowanie rozwoju

  Wspieranie rozwoju dziecka poprzez twórczą zabawę

  Stymulowanie rozwoju dziecka poprzez zabawę od najmłodszych lat zostawia pozytywne efekty w dorosłości. Ponadto ułatwia późniejsze funkcjonowanie w szkole. Zatem jak wspierać rozwój dziecka, aby był on jak najbardziej wartościowy? Z naszą pomocą okaże się to proste.

  W Moje Bambino znajdują się kategorie różnorodnych produktów, które posłużą do rozwinięcia wielu pożytecznych umiejętności, a wśród nich oczywiście pomoce i zabawki do ćwiczeń. W naszym sklepie znajdziecie takie, które ulepszą percepcję wzrokową, dotykową czy słuchową, a ponadto pozwolą dzieciom wejść w świat nauki czytania, języka angielskiego czy innych przedmiotów. Polecane szczególnie dla dzieci z jednostkami chorobowymi jak autyzm oraz zespół Aspergera sprawdzą się idealnie również w przypadku zdrowych dzieci. Twórcza zabawa pobudzi ich zmysły, wyobraźnię, ale także pamięć i koncentrację.

  Przedszkole i żłobek to miejsca, w których małe dzieci są szczególnie wrażliwe na to, co je otacza. Dodatkowo ich wiek sprawia, że najchętniej spędzają czas podczas zabawy. Dlatego opracowane zostały specjalne ćwiczenia i programy, które pozwalają nie tylko na świetne spędzenie czasu w gronie swoich współtowarzyszy, ale dodatkowo na naukę podstawowych umiejętności. Dzięki takim zabawom dzieci zbliżają się do siebie, uczą się budowania relacji oraz radzenia sobie z emocjami. Zaczynają kontrolować swoje zmysły bardziej świadomie lub ćwiczyć małą motorykę. Rozwój dziecka przez zabawę pozostawia efekty na późniejsze lata. Przez zabawę nauka kojarzy się dzieciom z czymś fajnym, co pozwala im traktować ją z entuzjazmem.

  Wiele możliwości dla rozwoju dziecka

  W naszym sklepie każdy znajdzie zestawy ćwiczeń, które można dopasować indywidualnie pod potrzeby swoich podopiecznych. Nie tylko wychowawcy grup, ale również szkolni logopedzi czy pedagodzy mogą skorzystać z naszych pomocy, aby jeszcze lepiej pomagać dzieciom z problemami emocjonalnymi czy wadami mowy. Do zakupienia również pełne pakiety, które stymulują wszystkie umiejętności, a co najważniejsze ułatwią pracę nauczycieli. Programy multimedialne to obszerne kompendium wiedzy i ćwiczeń wspomagające rozwój przez zabawę.

 • Przedszkole i Żłobek - Pozostałe pomoce

  Pomoce edukacyjne i dydaktyczne dla przeszkoli i żłobków

  Pomoce edukacyjne pozwalają nauczycielom na sprawdzanie postępów oraz na wprowadzenie dodatkowych atrakcji między podstawowymi zabawami. Dla przedszkoli i dla żłobków oprócz jakości nauki ważny jest jej wpływ na funkcjonowanie i rozwój dziecka. W Moje Bambino znajduje się wszystko, co niezbędna do kontrolowania postępów, organizacji zajęć, ale również wprowadzenia do zajęć dodatkowych ćwiczeń.

  Przy nauce warto zaopatrzyć się w pomoce dydaktyczne. U nas znajdziecie takie, które wesprą nauczycieli w nauce wielu podstawowych przedmiotów poprzez zabawę. Ponadto wiele prostych akcesoriów jak bloki z cylindrami, które usprawnią w dzieciach spostrzegawczość i logiczne myślenie. W każdej sali powinny znajdować się również plansze edukacyjne, które wizualnie wspomogą najmłodszym w zapamiętywaniu kolorów, owoców czy części ciała.

  Przedszkole i żłobek z grupką rozbrykanych dzieci jest nie lada wyzwaniem dla wychowawców. Dzieci lubią systematyczność, nagradzanie i sprawdzają się idealnie w roli pomocników. Pomoże w tym tablica, na której znajdą się imiona dzieci i dni tygodnia. Umieszczone na niej informacje pomogą dzieciom zrozumieć, na czym polega obowiązek i systematyczność. Dzięki niej będą wiedzieli, co należy do ich zadań i z chęcią je wypełnią, a dodatkowa nagroda w postaci słoneczka, chmurki czy innego przedmiotu sprawi, że będą z siebie dumni i nabiorą pewności siebie. Oczywiście pozytywny wpływ ma również błyskawica czy minus za złe zachowanie, które dziecko zmieni. Wizualne pomoce wspomagają prace nauczycieli i dzieci każdego dnia.

 • Szkoła

  Pomoce edukacyjne i dydaktyczne – wyposażenie dla szkół

  Efektowne wspieranie uczniów w nauce powinno obfitować w wszelkie możliwe wspieranie. Bez pewnego rodzaju urozmaiceń ciężko w dziecku wzbudzić ciekawość, pasję oraz chęci do nauki. Z tego powodu, każda szkolna sala powinna obowiązkowo obfitować w różnorodne pomoce dydaktyczne. Pomoce znajdujące się w naszej ofercie dotyczą wszelkich nauczanych przedmiotów lub tyczą się umiejętności ogólnych, jak chociażby ćwiczenie pamięci lub myślenia logicznego.

  Oferta zawiera wyposażenie, którego obecność jest obowiązkowa w danych salach edukacyjnych. Będą to przykładowo: stetoskopy, modele oka, magnetyczne atrakcje, palniki gazowe, próbówki na substancje chemiczne, globusy, czy mapy. W ofercie znajdują się również różnorodne plansze edukacyjne, zawierające wszelkie ważne informacje wymagane przez postawę programową. Oprócz zakupu wyposażenia warto zapoznać się z pomysłami na przestrzeń do danych sal edukacyjnych dostępnymi w ofercie.

  Dostępne pomoce edukacyjne są z zakresu nowoczesnego, jak i tradycyjnego wyposażenia. Dostosowane w taki sposób, aby w efektownie przykuwać uwagę uczniów oraz pomagać im w zapamiętywaniu informacji z danego materiału. Umożliwiają różnego rodzaju ćwiczenia i regularne utrwalanie wiedzy (przykładowo za sprawą plansz edukacyjnych). Oferta to przede wszystkim kompleksowe wyposażenie dla szkoły, gdzie każdy pracownik placówek oświatowych znajdzie coś, spełniającego jego wymagania. Przedmioty te skierowane są nie tylko do oświaty, lecz również do celów prywatnych dla rodziców.

 • Edukacja włączająca

  Prezentujemy Państwu pomoce dedykowane edukacji włączającej oraz kompleksowe wyposażenie sal i gabinetów terapeutycznych.

  Poniższy podział uwzględnia występujące w placówkach potrzeby uczniów:

  Pomoce terapeutyczne dla uczniów – edukacja włączająca

  Edukacja włączająca zaczerpnęła podstawy teoretyczne od modelu, który dowodzi, że powodem niepełnosprawności są bariery wytworzone przez społeczeństwo (ekonomiczne, architektoniczne, psychiczne itp.). Placówki oświatowe, szkoły i przedszkola, korzystają z założeń modelu, tak by uczniowie niepełnosprawni, mogli w ramach swoich dysfunkcji korzystać z zasobów społeczeństwa, minimalizując wytworzone na różnych płaszczyznach bariery. Badania pokazują, że edukacja włączająca wymaga zastosowania w przypadku około 1/5 populacji dzieci szkolnych. Pokazuje to, jakie znaczenie i potrzeba istnieje w społeczeństwie, by prowadzić tego typu zajęcia wśród dzieci szkolnych, wymagających szczególnych potrzeb edukacyjnych.

  Aby spełnić warunki niniejszej formy edukacji, niezbędne są specjalistyczne pomoce terapeutyczne, dostosowane do specyficznych dysfunkcji dziecka. Wśród dostępnych artykułów znajdują się programy wspomagające podstawowe umiejętności szkolne związane z nauką matematyki, czy czytania i pisania. A także specjalistyczne narzędzia przeznaczone na zajęcia rewalidacyjne, służące podtrzymaniu mocnych stron dziecka i delikatnej korekcji jego słabszych stron. Pomoce terapeutyczne zawierają również programy wspierające podstawowe narządy zmysłów takie jak: wzrok i słuch. Specjalnie opracowane ćwiczenia znajdują również zastosowanie w szczególnie wymagających chorobach takich jak: autyzm czy ADHD. Właściwe przygotowany program zajęć wraz z prowadzeniem przez doświadczony zespół wspierający, składający się z grona specjalistów w dziedzinie wieloaspektowego rozwoju dziecka, od sprawności fizycznej po umiejętność mowy, towarzyszy uczniowi w codziennych zajęciach, by wykorzystać odpowiednio jego potencjał i niwelować istniejące bariery. Oprócz merytorycznego aspektu zajęć, sale zajęciowe powinny być dostosowane do specyficznych wymagań uczniów niepełnosprawnych. Ogromne znaczenie ma rodzaj mebli i krzeseł, tablic czy nawet wykładzin, które mogą dodatkowo stymulować rozwój dziecka.

 • Pomoce Moje Bambino

  Zapraszamy do obejrzenia katalogu z autorskimi pomocami Moje Bambino     

 • Szkolenia

Potrzebujesz konsultacji przy wyborze oferty? Skontaktuj się z Przedstawicielem w Twoim regionie.