Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

SZYBKIE PŁATNOŚCI
już dostępne

Kategorie

Gimnastyka korekcyjna
Gimnastyka korekcyjna w edukacji włączającej W ostatnim czasie bardzo wiele słyszy się o edukacji włączającej. Jej celem jest skuteczne usuwanie wszelkich barier stojących na drodze dzieci ...

Gimnastyka korekcyjna w edukacji włączającej

W ostatnim czasie bardzo wiele słyszy się o edukacji włączającej. Jej celem jest skuteczne usuwanie wszelkich barier stojących na drodze dzieci przejawiających różnego rodzaju trudności w nauce. Edukacja włączająca ściśle związana jest z przemianą szkół i podchodzeniem do każdego dziecka w sposób jak najbardziej indywidualny. Dotyczy nie tylko dzieci niepełnosprawnych, ale także takich, które mają problemy z koncentracją lub sprawnością ruchową, na przykład podczas zajęć gimnastyki korekcyjnej.

Gimnastyka korekcyjna jest częścią wychowania fizycznego, w której obowiązują specyficzne formy ćwiczeń. Ruch jest w tym przypadku podporządkowany głównie celom terapeutycznym, a opracowane w odpowiedni sposób ćwiczenia mają na celu doprowadzenie do korekcji postawy ciała dzieci. Ćwiczenia te mogą mieć charakter oddechowy, korygujący, wzmacniający oraz antygrawitacyjny. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo różnego rodzaju pomoce do gimnastyki korekcyjnej, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu placówkach.

Wśród nich należy wyróżnić przede wszystkim trampoliny, ławki oraz drabinki, maty i materace, profesjonalny sprzęt podwieszany, hamaki, plansze edukacyjne, piłki, kształtki rehabilitacyjne, a także wiele innych artykułów. Wyróżniają się one zarówno nowoczesnym designem, jak i najwyższą jakością. Są bezpieczne dla dzieci i doskonale spełniają swoje funkcje. Gwarantujemy klientom naszego sklepu korzystne ceny obejmujące cały prezentowany poniżej asortyment korekcyjny.

Więcej

Podkategorie

 • Materace i maty

  Materace i maty korekcyjne i rehabilitacyjne

  Uniknąć wad postawy lub zacząć je korygować można wtedy, kiedy ich rozmiar jest niewielki. Należy jak najszybciej włączyć do tego celu terapię ruchową. Skrzywienia kręgosłupa, wady w ułożeniu kolan, płaskostopie czy wady postawy to dziś popularne schorzenia wśród najmłodszych. Ćwiczyć możemy z dziećmi w domu lub pod okiem specjalistów. Nasz sklep posiada w swojej ofercie bogaty wybór przyrządów umożliwiających wykonywanie ćwiczeń , w tym szeroki asortyment mat i materacy. Dzięki różnym rozmiarom z powodzeniami sprawdzą się na salach rehabilitacyjnych, ale też w mieszkaniu czy domu. Na salach gimnastycznych w szkołach swoje zadanie spełni najlepiej duży materac korekcyjny ,wieloczęściowy, co umożliwi ćwiczenia jednocześnie kilku osobom. Posiada on zalecaną dla dzieci grubość. Mata korekcyjna to idealny przyrząd do ćwiczeń korygujących płaskostopie i wpływających na mięśnie grzbietu. Zachęcić do aktywności fizycznej mogą najmłodszych materace w kształcie zwierząt. Są składane, nie zajmują dużo miejsca, dlatego świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym służąc zabawie i rehabilitacji. Niezbędnym wyposażeniem sali ćwiczeń jest kształtka rehabilitacyjna, która angażuje do ruchu wiele mięśni jednocześnie, a także wspomaga terapię sensoryczną. Zadbaliśmy o to, aby posiadać w ofercie jej różnorodne kształty – walce, bryły wielokątne, tunele. Elementy te można ze sobą łączyć tworząc całe konstrukcje do ćwiczeń. Produkty, które sprzedajemy są całkowicie bezpieczne i łatwe w utrzymaniu w czystości, a ich cena zachęca do zakupu.

 • Ławki i drabinki

  Sprzęt do gimnastyki korekcyjnej: ławki i drabinki

  Wyposażenie sal do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci nie powinno budzić najmniejszych wątpliwości co do sposobu zastosowania narzędzi, ich użyteczności, a także bezpieczeństwa użytkowania. Wybór sklepu oferującego elementy wyposażenia sal gimnastycznych gwarantujących jakość producenta i wysoki poziom zadowolenia, to priorytet w przypadku urządzania sali. Sprzęt do gimnastyki korekcyjnej jest bardzo ważnym jej elementem. Umożliwia prawidłowe wykonywanie różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych, gwarantujących możliwość skutecznego usunięcia nieznacznych wad postawy u dzieci. Tylko regularna gimnastyka pod okiem doświadczonego instruktora może zapobiec pogłębianiu się wad postawy. Ławki i drabinki korekcyjne, jakie oferuje sklep z wyposażeniem sal gimnastycznych, są podstawowym narzędziem do trenowania prawidłowej postawy malucha.

  Cena narzędzi gimnastycznych nie powinna być jedynym kryterium wyboru, ale ich użyteczność i jakość wykonania. Drabinka korekcyjno-gimnastyczna umożliwia wykonywanie niektórych ćwiczeń korekcyjnych wymagających stabilnego uchwytu przy ścianie. Dostępne są drabinki z różnym rozstawem oraz liczbą szczebelków. Lustro zamocowane do drabinki ułatwia dziecku obserwowanie siebie i korygowanie nieprawidłowej postawy podczas ćwiczeń. Ławki gimnastyczne ułatwiają nie tylko odpoczynek, lecz także wykorzystywane są jako narzędzie umożliwiające trenowanie równowagi i balansu, doskonałe dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

 • Sprzęt podwieszany

  Sprzęt podwieszany do integracji sensorycznej (SI)

  Integracja sensoryczna u dzieci to dostarczanie przez zmysły do mózgu informacji, które są następnie w prawidłowy sposób interpretowane i wywołują określone reakcje typowe dla wieku dzieci. Coraz częściej można jednak spotkać się z przypadkami zaburzeń w integracji sensorycznej, prowadzących w efekcie do zaburzeń snu, nadmiernej ruchliwości czy agresji u dzieci. Sprzęt podwieszany do integracji sensorycznej pozwala na przeprowadzanie właściwej terapii dla dzieci, u których zostały zdiagnozowane tego typu zaburzenia. Sprzęt podwieszany korekcyjny to jedno z akcesoriów umożliwiających usprawnianie i przywracanie równowagi w rozwoju różnych sfer psychofizycznych u małych dzieci. Akcesoria korekcyjne obejmują m.in. takie sprzęty jak kabina SI należąca do podwieszanych urządzeń, sprzęt naziemny, pomoce obciążeniowe, woreczki oraz zestawy do integracji sensorycznej.

  Oferowane przez nasz sklep kabiny SI dostępne są w zestawach podstawowych i rozszerzonych. Oferujemy również poszczególne elementy pozwalające na podwieszanie różnego typu sprzętów, jak karabińczyki, krętliki, bungee, huśtawki czy liny przedłużające, a także materace zapewniające bezpieczeństwo dzieciom biorącym udział w terapii. W naszym asortymencie znajdują się także takie sprzęty podwieszane, jak huśtawki Pająk, drabinki sznurkowe czy pojedyncze siatki do wspinania pozwalające na zabawę rozwijającą koordynację ruchową, naukę panowania nad własnym ciałem i spożytkowanie nadmiaru energii. Korzystna cena oferowanych produktów i szeroki wybór pozwala na zorganizowanie przyjaznej dla dzieci przestrzeni w domu, placówkach edukacyjnych czy salach doświadczania świata.

 • Trampoliny

  Akcesoria i zestawy korekcyjne: trampoliny

  Niektóre dzieci mają problem z prawidłową percepcją, czyli właściwym odbiorem sygnałów zewnętrznych. Integracja sensoryczna to sposób reagowania na bodźce i należy ją rozwijać od najwcześniejszego dzieciństwa. Przydatne mogą być w tym zabawki, akcesoria do zabaw i narzędzia, które wspierają prawidłowy rozwój malucha. Trampolina jest fantastycznym narzędziem wspomagającym rozwój motoryki dziecka, a przy tym - dającym dużo radości. Cena takiej trampoliny zależna jest przede wszystkim od jej rozmiarów - te ogrodowe, szerokie, są najdroższe, jednak do ćwiczeń sprawności mięśniowej dziecka wystarczy w zupełności mała trampolina do użytku domowego. Akcesoria i zestawy do ćwiczeń pomagają nie tylko wspaniale zająć czas dziecku, ale także oswajają jego lęk przed upadkiem, wspinaniem się lub skakaniem. Nauka utrzymywania równowagi na trampolinie w przyjemny sposób wspiera funkcje mózgu dziecka i ułatwia jego sprawniejszy rozwój.

  Gimnastyka korekcyjna jest ważnym elementem aktywności fizycznej każdego dziecka. Pozwala na modyfikowanie drobnych nieprawidłowości w postawie, takich jak odstające łopatki, skrzywiony kręgosłup, niewłaściwy chód. Nasz sklep z trampolinami i urządzeniami do zabaw gimnastycznych pozwala na zaopatrzenie każdego rodzica w niezbędne do domowej naprawy postawy dziecka narzędzia. Codzienne skoki na trampolinie to sposób na wzmocnienie mięśni całego ciała dziecka, co sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy i korekcji drobnych jej wad.

 • Hamaki

  Hamak terapeutyczny do sali sensorycznej

  Hamaki znajdują zastosowanie w przypadku terapii dzieci, ale też dorosłych, u których występuje problem dotyczący integracji czynności zmysłowych. Sala integracji sensorycznej wyposażona w tego typu przyrządy zapewnia swoim użytkownikom dodatkową formę stymulacji. Z powodzeniem mogą one być także zamontowane w domu, dzięki czemu intensyfikuje się terapię pacjentów. Nadają się do użytkowania przez najmłodsze dzieci, a nawet niemowlęta, co jest nie bez znaczenia, gdyż wcześnie rozpoczęta rehabilitacja jest najbardziej skuteczna. Hamak terapeutyczny pełni zarówno funkcje relaksacyjną jak i stymulującą. Bujanie się wpływa na poczucie równowagi oraz kształtuje prawidłową motorykę ruchów. Ważny jest też uspokajający aspekt kołysania się. Fantastyczne efekty przynoszą podczas pracy z dziećmi, u których stwierdzono problemy związane z integracją sensoryczną, gdyż wnoszą nowy element do zestawów ich ćwiczeń pobudzający zmysły do pracy.

  Może być z powodzeniem wykorzystywany podczas zajęć takich jak gimnastyka korekcyjna, ponieważ u zdrowych dzieci również bardzo ważną sprawą jest odpowiednie wyciszenie się. Sklep Moje Bambino posiada w swojej ofercie hamaki o klasycznej konstrukcji lub fotelowe, które otulając dziecko zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa. Wykonane są z trwałych tkanin w pięknych kolorach oraz dają niemałe poczucie komfortu. Dodatkowo ich korzystna cena sprawia, że stanowią produkt, który powinien znaleźć się na salach terapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz w gospodarstwach domowych.

 • Magiczny dywan

  Magiczny Dywan do zajęć rewalidacyjnych

  Zestaw gier rehabilitacyjnych, jakie oferuje urządzenie interaktywne Magiczny Dywan pozwala w skuteczny sposób uzupełniać terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami. Wykorzystywane w takich miejscach, jak sala do integracji sensorycznej, łączy wiele zróżnicowanych środków przekazu. Obrazy, teksty i animacje wspomagają rozwój psychofizyczny dzieci, a pakiet gier rewalidacyjnych REW umożliwia prowadzenie takich zajęć, jak gimnastyka korekcyjna, w których maluchy uczestniczą chętniej dzięki atrakcyjnym kolorom i obrazom przyciągającym ich uwagę.

  Pozwalające na wyposażenie sal doświadczania świata lub innego typu placówek urządzenie Magiczny Dywan służy między innymi do pobudzania zmysłów uczestników warsztatów edukacyjnych lub rewalidacyjnych. Można wykorzystywać w nim różnego rodzaju programy edukacyjne, które oferuje także nasz sklep: w tym zestawy z językiem angielskim, pakiety zawierające przystępnie przekazywaną wiedzę z dziedziny matematyki, przyrody, języka polskiego, historii, muzyki, plastyki, fizyki, chemii, biologii czy geografii. Zamieszczony pod sufitem projektor obsługiwany jest przez dzieci za pomocą ruchów nóg lub rąk, wspomagając ich rozwój ruchowy np. w trakcie przerwy od zajęć lekcyjnych czy w świetlicy szkolnej. Korzystna cena i szeroka oferta produktów do nauki i zabawy dla dzieci powoduje, że urządzenia dostępne w naszym sklepie są chętnie kupowane zarówno przez odbiorców indywidualnych, jak i placówki edukacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem.

 • Magiczna ściana

  Magiczna Ściana do integracji sensorycznej

  Integracja sensoryczna to zbiór ćwiczeń dla dzieci, który poprzez prowokowanie zmysłów wieloma bodźcami ma na celu wywołanie odpowiednich reakcji. Przyrządy do tego typu ćwiczeń muszą być wyjątkowo ciekawe i kreatywne, gdyż zajęcia przebiegają w formie naukowej, aktywnej zabawy, a dziecko wciela się w rolę małego odkrywcy. Nasz sklep internetowy wychodzi na przeciw oczekiwaniom tego typu edukacji i posiada w swojej ofercie nowatorską Magiczną Ścianę. Jest to wielofunkcyjna tablica multimedialna, która znajdzie szerokie zastosowanie w szkołach, salach do zajęć integracji sensorycznej, ośrodkach terapii i rehabilitacji. Można odtwarzać na niej filmy, muzykę, prezentacje, a także rysować po niej czy obsługiwać gry za pomocą pisaka interaktywnego lub specjalnych piłeczek. Jej wielofunkcyjność podkreśla fakt, że nadaje się do indywidualnego wykorzystywania, jak też będzie znakomicie spełniała swoje zdanie podczas wieloosobowej rywalizacji.

  Dzięki różnorodnym programom oraz aplikacjom interaktywnym Magiczna Ściana rozwija zdolności poznawcze, ruchowe, uczy poprzez zabawę. Jest dostosowana do wielu kategorii wiekowych użytkowników. Sala do integracji sensorycznej będzie jednym z tych miejsc, w którym będą mogły być wykorzystane najlepiej jej wszystkie zalety. Angażując do aktywności fizycznej sprawia, że dzieci ucząc się rozwijają równocześnie swoją koordynację czy celność. Sprawdzi się również w szkołach, gdyż dzięki konstrukcji z kółkami łatwo będzie mogła być przewożona z sali do sali. Do Magicznej Ściany możemy dokupić akcesoria takie jak zestaw do karaoke, moduł interaktywny – pozwalający na obsługę ściany za pomocą pisaka, klawiaturę. Multifunkcyjność, wielość jej zastosowań, sprawia, że cena proponowana za produkt jest wyjątkowo korzystna.

 • Maxi plansze

  Maxi plansze do gimnastyki korekcyjnej

  Akcesoria do ćwiczeń korekcyjnych to zazwyczaj proste, ale bardzo funkcjonale przyrządy. Takim na pewno jest plansza do gimnastyki korekcyjnej. Tym, co stanowi jej niewątpliwą zaletę, jest jej forma – po złożeniu jest na tyle małych rozmiarów, że można ją schować praktycznie wszędzie. Dlatego też znajdzie zastosowanie nie tylko na salach gimnastycznych, w świetlicach, przedszkolach, salach terapeutycznych czy gabinetach rehabilitacyjnych, ale z powodzeniem będzie wspaniałym uzupełnieniem dziecięcego pokoju. Plansze takie to nie tylko zabawa, ale też nauka poprzez formę aktywności fizycznej, która angażuje do pracy zmysły dziecka. Sala SI będzie dzięki nim o wiele bardziej funkcjonalna, a terapeuta będzie miał możliwość przeprowadzania większej ilości ćwiczeń, także w grupie. Uczą one prawidłowej koordynacji ruchów, poczucia równowagi, kształtują motorykę ciała. Ich kolorystyka, przykuwające wzrok barwy wpływają na stymulowanie zmysłu wzroku. Sklep Moje Bambino posiada w swojej ofercie różnorodne typy plansz. Inspirują do zabawy i zachęcają do nauki. Posiadają formę gier planszowych, klas, znajdują się na nich edukacyjne motyw literowe i liczbowe. Uczą one elementów matematyki, kolorów, pór roku. Ich solidne wykonanie i jakość materiałów, z jakich zostały wyprodukowane, sprawia, że dzieci spędzą z nimi wiele radosnych chwil na zabawie. Oferowana cena to duża zaleta tego produktu, gdyż jest on artykułem służącym do wyjątkowo kreatywnej zabawy dla wielu grup dzieci w zróżnicowanym wieku.

 • Akcesoria sportowe

  Akcesoria sportowe i zestawy korekcyjne dla dzieci

  Prowadzimy sklep internetowy będący miejscem, w którym można znaleźć różnego rodzaju akcesoria sportowe korekcyjne. Korzystna cena, wysoka jakość oraz duży wybór produktów to cechy, którymi charakteryzuje się proponowany przez nas asortyment. Wśród licznych rozwiązań znajdą Państwo między innymi worki przeznaczone do zabaw ruchowych, chusty, tunele dla dzieci, liny, szarfy, a także bardziej oryginalne propozycje, takie jak chociażby mini szczudła.

  Zapewniamy wyłącznie produkty wysokiej jakości, które spełniają wszelkie wymogi i mogą być używane przez dzieci. Nasza oferta kierowana jest do osób poszukujących akcesoriów na lekcje wychowania fizycznego, aerobik bądź zajęcia korekcyjne. Gimnastyka tego rodzaju obejmuje specyficzne i bardzo zróżnicowane formy ćwiczeń, w których ruch ma zadanie przede wszystkim terapeutyczne. Ćwiczenia uprawiane podczas gimnastyki korekcyjnej mają na celu doprowadzenie do skorygowania postawy ciała ćwiczącego dziecka. Sportowe zestawy korekcyjne, które znajdą