Darmowa wysyłka zamówień internetowych od 150 zł. Przelew 14 dni dla placówek publicznych.

Filtruj

Kategorie

Edukacja polonistyczna, dysleksja
Ćwiczenia i program korekty dysleksji U dzieci, z różnych przyczyn, pojawiają się trudności z przyswajaniem wiedzy w ogóle lub tylko konkretnych jej obszarów. Zadaniem pedagogów jest ...

Ćwiczenia i program korekty dysleksji

U dzieci, z różnych przyczyn, pojawiają się trudności z przyswajaniem wiedzy w ogóle lub tylko konkretnych jej obszarów. Zadaniem pedagogów jest wybór adekwatnych materiałów edukacyjnych oraz przystosowanie środowiska szkolnego w taki sposób, by wspomóc prawidłowy rozwój i zminimalizować ryzyko pogłębiania się problemów. Jeśli istnieje możliwość to całkowite ich zniwelowanie. Pierwszym krokiem powinna być zawsze diagnoza wykonana przez kompetentnego specjalistę. Jeśli nauczyciel posiada takie uprawnienia, to z pewnością może odpowiadać za ten etap rozwiązywania problemu. W przypadku braku kompetencji, zalecana jest wizyta w szkole lub w poradni psychologiczno- pedagogicznej.

Jednym z najpopularniejszych zaburzeń jest dysleksja obejmująca problemy z czytaniem i pisaniem. Co ważne, dysleksja dotyczy dzieci mieszczących się w normie intelektualnej, nierzadko o ponad przeciętnych zdolnościach. Terapia dysleksji obejmuje szereg metod i ćwiczeń, z których część oferuje nasz sklep. Ćwiczenia dla dyslektyków stanowią ciekawą alternatywę dla sztampowych zajęć prowadzonych na co dzień. Przygotowane w atrakcyjnej formie, zachęcają dzieci do aktywnego udziału i rozwoju szerokiego zakresu funkcji: myślenia, zapamiętywania, kojarzenia, które mają znaczenie nie tylko na etapie szkolnym, ale także w dorosłym życiu.
W kategorii programy multimedialne proponujemy program korekty dysleksji, na który składają się różnorodne gry, tablice, książeczki i plansze zebrane w kompletne zestawy. W ten sposób nauczyciel zyskuje kompendium wiedzy i pomysłów, a edukacja polonistyczna- nowszy, bardziej przystępny wymiar.

Oferowane przez nas pomoce doskonale sprawdzą się na zajęciach szkolnych, jak i w poradniach specjalistycznych, a nawet dla własnego użytku w domu. Wszystkie pozycje opracowane zostały przez doświadczony i kompetentny zespół specjalistów, przez co zyskują wartość dydaktyczną i korekcyjną. Cena produktów jest zróżnicowana i uzależniona od specyfiki i zawartości danego zestawu edukacyjnego.

Więcej
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów